Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 07, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Dziemiańczuk szefem TVP 3 Szczecin

Piotr Dziemiańczuk od lat 90. był związany ze szczecińskim oddziałem TVP (screen szczecin.tvp.pl)

Piotr Dziemiańczuk został p.o. dyrektorem TVP 3 Szczecin.

Dotychczasowy dyrektor TVP 3 Szczecin Piotr Lichota przeszedł do instytutu badawczego NASK.

Piotr Dziemiańczuk od lat 90. był związany ze szczecińskim oddziałem TVP. Początkowo jako reporter programu informacyjnego "Kronika", a później jego wydawca. Na początku 2016 roku został wydawcą "Panoramy" TVP 2, a w październiku 2016 roku szefem redakcji serwisów TVP Info (dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej był wówczas Piotr Lichota). Gdy stracił tę funkcję, był wydawcą. W 2017 roku wrócił do TVP 3 Szczecin, zostając kierownikiem redakcji informacji.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 07.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 07, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix wyprodukuje serial na podstawie "Stu lat samotności"

Gabriel García Marquez zmarł w 2014 roku (screen Youtube.com/elizabeth orr)

Netflix nabył prawa autorskie do powieści Gabriela Garcii Marqueza "Sto lat samotności" i wyprodukuje na jej podstawie serial, którego producentem będzie syn pisarza Rodrigo Garcia; zdjęcia do filmu będą kręcone głównie w Kolumbii.

Marquez długo nie mógł się zdecydować na sprzedaż praw autorskich do tej powieści, ponieważ uważał - jak mówi jego syn - że tak skomplikowanej narracji nie da się oddać w scenariuszu filmowym, nie chciał też, by na podstawie jego książki powstał obraz anglojęzyczny.

Rodrigo Garcia uważa jednak, że zastrzeżenia ojca przestają być aktualne w "złotym wieku seriali, przy udziale utalentowanych scenarzystów i reżyserów, jakości kinematografii" i przyszedł "najlepszy moment" na ekranizację "Stu lat samotności". Co więcej, serial zostanie nakręcony w języku hiszpańskim.

Na ekran zostały już przeniesione takie powieści Marqueza jak "Miłość w czasach zarazy" czy "Kronika zapowiedzianej śmierci".

"Sto lat samotności", najsłynniejsza powieść kolumbijskiego pisarza, wyszła w 1967 roku; sprzedała się w około 47 mln egzemplarzy. Marquez zmarł w 2014 roku.

(PAP, PAZ, 07.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.