Dział: RADIO

Dodano: Marzec 06, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Magdalena Złotnicka prowadzącą "Debaty dnia" w Polskim Radiu 24

Magdalena Złotnicka będzie prowadzić poniedziałkowe wydania "Debaty dnia "(screen YouTube/Telewizja Republika)

Magdalena Złotnicka z "Tygodnika do Rzeczy" dołączyła do grona prowadzących "Debatę dnia" w Polskim Radiu 24.

Złotnicka została gospodynią poniedziałkowego wydania programu. Zastąpiła Agnieszkę Kamińską, która została dyrektor i redaktor naczelną Programu I Polskiego Radia. Kamińska ma być jednym z gospodarzy "Debaty Jedynki".

"Debatę dnia" w Polskim Radiu 24 prowadzą również: Adrian Stankowski (we wtorki i czwartki), Joanna Miziołek (środy) i Krzysztof Świątek (piątki). Program nadawany jest po godz. 18.

(KOZ, 06.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Marzec 07, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były dziennikarz Polskiego Radia pozywa spółkę o naruszenie dóbr osobistych

Marcin Nowak: "Polskie Radio tolerowało zachowania mobbingowe oraz łamanie zasad etyki" (fot. archiwum prywatne)

Marcin Nowak, były szef sekcji sportowej portalu Polskieradio.pl, pozwał Polskie Radio o naruszenie dóbr osobistych.

- Polskie Radio tolerowało zachowania mobbingowe oraz łamanie zasad etyki nie tylko wobec mnie, ale i innych pracowników portalu. Te fakty ustaliły niezależne komisje wewnętrzne - komisja etyki i tzw. komisja antymobbingowa. Na problem zwracały też uwagę związki zawodowe. O wszystkim można było już zresztą przeczytać w mediach - mówi Marcin Nowak. - W związku z tolerowaniem takiego stanu rzeczy przez władze Polskiego Radia zostałem zmuszony do rezygnacji z pracy i w konsekwencji złożenia pozwu o naruszenie dóbr osobistych - tłumaczy.

Marcin Nowak domaga się od Polskiego Radia zadośćuczynienia (z tytułu strat wynikających z wypowiedzenia umowy o pracę z winy pracodawcy) i odszkodowania, a także przeprosin. Pozew złożył w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Marcin Nowak w 2017 roku poinformował zarząd Polskiego Radia o mobbingu, jakiego miał dopuszczać się w stosunku do niego były już dyrektor portalu Polskieradio.pl Piotr Chęciński. Powołana przez spółkę komisja antymobbingowa stwierdziła, że zachowanie Piotra Chęcińskiego wobec Marcina Nowaka nie stanowiło mobbingu w rozumieniu kodeksu pracy (zdanie odrębne zgłosił jeden z członków komisji, którego zdaniem Chęciński dopuścił się mobbingu). Jednocześnie komisja uznała jednak, że miały miejsce zachowania mobbingowe.

Na Piotra Chęcińskiego pracownicy portalu poskarżyli się również komisji etyki Polskiego Radia, zarzucając mu m.in. złe traktowanie podwładnych. W listopadzie 2017 roku komisja etyki Polskiego Radia uznała, że Chęciński łamał zasady etyki obowiązuje w spółce.

Marcin Nowak w Polskim Radiu pracował od 2009 roku - początkowo w Informacyjnej Agencji Radiowej, a od 2010 roku - w portalu Polskieradio.pl. Prowadził również audycje sportowe w Polskim Radiu 24 i komentował mecze w ramach Studia S-13 w radiowej Jedynce. Obecnie Nowak jest dziennikarzem TVP Sport.

(KOZ, 07.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.