Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 05, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Teleexpress" i "Wiadomości" zwiększyły widownię w TVP 1

Krzysztof Ziemiec 7 lutego dołączył do grona prowadzących "Teleexpress" (screen Teleexpress.tvp.pl)

Spośród programów informacyjnych w lutym widzów zyskały na głównych antenach "Teleexpress" i "Wiadomości" w porównaniu z lutym 2018 roku.

W lutym "Fakty" oglądało w TVN średnio 3,07 mln widzów, czyli o 88,9 tys. mniej niż w lutym 2018 roku. Do TVP 1 "Teleexpress" przyciągał 2,64 mln widzów (o 179,4 tys. więcej), a "Wiadomości" - 2,39 mln (o 40,6 tys. więcej). "Wydarzenia" w Polsacie gromadziły 2,19 mln widzów (o 210,8 tys. mniej), a "Panorama" w TVP 2 - 1,28 mln widzów (o 129,3 tys. mniej).

Przy uwzględnieniu emisji programów informacyjnych również w kanałach informacyjnych "Fakty" w TVN i TVN 24 BiS miały łącznie 3,35 mln widzów (o 20,6 tys. więcej, niż przed rokiem), "Teleexpress" w TVP 1 i TVP Info - 3,16 mln widzów (o 101 tys. więcej), "Wiadomości" w TVP 1 i TVP Info - 2,96 mln widzów (o 96 tys. więcej), "Wydarzenia" w Polsacie i Polsat News - 2,35 mln widzów (o 283,7 tys. mniej), a "Panorama" w TVP 2 i TVP Info - 1,65 mln widzów (o 193,8 tys. mniej).

Dane: Nielsen Audience Measurement.

(KOZ, 05.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 05, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były dziennikarz TVP prosi o pomoc prawną Unię Europejską

Piotr Owczarski deklaruje, że nie przeprosi Telewizji Polskiej za swoje słowa (fot. screen Facebook.com / Piotr Owczarski)

Były dziennikarz Telewizji Polskiej Piotr Owczarski zwrócił się do komisji petycji Parlamentu Europejskiego o zapewnienie mu unijnej pomocy prawnej. TVP w przedsądowym wezwaniu żąda od Owczarskiego przeprosin i 75 tys. zł.

"Zostałem zaszczuty przez władzę, której interesy reprezentuje dziś Telewizja Polska S.A. Czuję się zagrożony, zastraszony i obawiam się, że władza zrobi wszystko, by zamknąć mi usta" - pisze w liście do komisji petycji PE Owczarski. 

Były dziennikarz TVP o kulisach pracy u publicznego nadawcy opowiadał w styczniu na forum Parlamentu Europejskiego. Udzielał też licznych wywiadów w mediach, ostatnio dla "Gazety Wyborczej". Przekonywał m.in. że dziennikarze w telewizji publicznej nie są niezależni i często działają na zlecenie ludzi z Nowogrodzkiej, gdzie mieści się siedziba Prawa i Sprawiedliwości. 

Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej TVP na Twitterze napisał: "Pan Piotr Owczarski jest mitomanem i konfabulantem - takie wrażenie odniosłem po lekturze ostatniego wywiadu @OwczarskiPiotr z @A_Kublik w @gazeta_wyborcza. Bardzo proszę dziennikarzy o ostrożne podchodzenie do "rewelacji" Owczarskiego i weryfikowanie przekazywanych informacji".

Owczarski zapewnia, że jego informacje są rzetelne i ma świadków, które je potwierdzą. W rozmowie z "Presserwisem" przekonywał, że nie ma zamiaru przepraszać Telewizji Polskiej.

(KW, 05.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.