Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z Telewizji WP odchodzi dyrektor programowa Barbara Bilińska

Barbara Bilińska dyrektor programową Telewizji WP została w marcu 2017 roku (fot. Karol Piechocki/Press)

Barbara Bilińska, dyrektor programowa naziemnej Telewizji WP, po dwóch latach odchodzi z Wirtualnej Polski - dowiedział się ”Presserwis”.

Nasze informacje potwierdza Michał Siegieda, rzecznik prasowy WP. - Zwyczajowo nie komentujemy decyzji personalnych - stwierdza Siegieda. Sprawy nie komentuje również Barbara Bilińska.

Z naszych informacji wynika, że powodem rozstania z Barbarą Bilińską są oszczędności. Jej stanowisko nie będzie ponownie obsadzane. Jak informuje Michał Siegieda, obowiązki Bilińskiej przejęła Jagna Wiszniewska, dyrektor zarządzająca Telewizji WP.

Wcześniej Wirtualna Polska rozstała się z Andrzejem Ochmańskim, acquisition managerem Telewizji WP. Ochmański pracował przedtem m.in. w Zoom TV, A+E Networks, TVP i Discovery Networks.

Telewizja WP rozpoczęła nadawanie w grudniu 2016 roku. Po tym, jak jej dyrektor programową w marcu 2017 roku została Barbara Bilińska, do ramówki wprowadzono filmy i zaczęto produkować cykl kabaretowy. Bilińska zdjęła z anteny seriale kostiumowe. Postawiła wówczas na kontent factual i lifestyle budowany na emocjach. Na antenie znalazł się serial satyryczny ”Ucho prezesa” - to jedna z najpopularniejszych pozycji w Telewizji WP. Ponadto Telewizja WP zrezygnowała z porannego programu "#dzieńdobryWP" i serwisu informacyjnego "#dziejesię".

W 2018 roku Telewizja WP zdobyła najwyższy udział w rynku spośród kanałów nadających z ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej - 0,41 proc. (wzrost z 0,17 proc. w 2017 roku), minimalnie prześcigając Zoom TV (Kino Polska TV SA) - 0,4 proc. W grupie komercyjnej ex aequo najwyższy wynik – po 0,4 proc. – uzyskały Telewizja WP i Zoom TV (dane Nielsen Audience Measurement). Kanał Wirtualnej Polski w przeciwieństwie do pozostałych stacji z MUX 8 nie jest dostępny w Cyfrowym Polsacie.

Barbara Bilińska przed przyjściem do Telewizji WP pełniła funkcję dyrektora programowej telewizji naziemnej Zoom TV (Kino Polska TV SA). Wcześniej była m.in. dyrektor programową Telewizji Puls, dyrektor biura handlu w TVP, dyrektor kanałów Discovery Networks na Europę Środkową i wicedyrektorem TVP 2.

(KOZ, 04.03.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.