Dział: INTERNET

Dodano: Luty 27, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Adam Kszczot będzie prowadził wideobloga w WP

W programie Adam Kszczot będzie udzielał porad dotyczących biegania i treningów (fot. Aleksandra Szmigiel/ materiały prasowe)

Lekkoatleta Adam Kszczot rozpoczyna współpracę z serwisem WP SportoweFakty (Wirtualna Polska). Będzie prowadził wideobloga Profesor Radzi, którego odcinki będą emitowane w środy co dwa tygodnie. Premiera już dziś.

W Profesor Radzi Kszczot będzie mówił m.in. o najważniejszych elementach treningu biegowego, o rozpoczęciu biegania i pokonywaniu kryzysów. Poza poradami w wideoblogu będą pojawiać się anegdoty i wspomnienia sportowca.

Jak wynika z danych Gemius/PBI, w styczniu serwis WP SportoweFakty odwiedziło 6,8 mln użytkowników.

(KW, 27.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Luty 28, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

BBC i ITV pracują nad konkurencją dla Netfliksa

Uruchomienie serwisu może oznaczać, że BBC i ITV wycofają się z umów licencyjnych z konkurencyjnymi platformami (fot. Pixabay.com)

Dwaj najwięksi brytyjscy nadawcy telewizyjni BBC i ITV potwierdzili plany uruchomienia serwisu streamingowego z treściami wideo.

Nazwa wspólnej platformy skierowanej wyłącznie do brytyjskich odbiorców to BritBox. Ma ona wystartować w drugiej połowie br. W zasobach serwisu znajdą się archiwalne i aktualne pozycje programowe z oferty BBC i ITV, a także produkcje przygotowane na potrzeby BritBox. Przedstawicie BBC i ITV potwierdzają, że są otwarci na rozmowy z innymi brytyjskimi nadawcami. Wcześniej media branżowe donosiły, że do projektu zamierza dołączyć Channel 4.

Nowy serwis ma stanowić konkurencję na brytyjskim rynku dla popularnych platform streamingowych, przede wszystkim dla Netfliksa i Amazon Prime Video. Jego uruchomienie może zatem oznaczać, że BBC i ITV wycofają się z umów licencyjnych z tymi platformami. 

W 2007 roku plany uruchomienia podobnego serwisu przez BBC, ITV i Channel 4 zostały zablokowane przez brytyjski urząd antymonopolowy.

Netflix ma na świecie prawie 140 mln subskrybentów.

(LL, 28.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.