Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 26, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Skargi do KRRiT na "Salon dziennikarski" TVP Info za używanie mowy nienawiści

Jedną ze skarg do KRRiT złożył Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych (screen Tvp.info)

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło pięć skarg na program TVP Info "Salon dziennikarski" wyemitowany w sobotę 23 lutego. Dotyczą m.in. mowy nienawiści wobec społeczności LGBT. Złożenie skargi zapowiedzieli też politycy Nowoczesnej.

W sobotnim wydaniu "Salonu dziennikarskiego" gośćmi Jacka Karnowskiego byli: Jan Pospieszalski, Andrzej Potocki, Maciej Pawlicki i Wiktor Świetlik. Tematem rozmowy była m.in. podpisana przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego deklaracja na rzecz społeczności LGBT. Pospieszalski nazwał tę deklarację "programem deprawacji, molestowaniem dzieci za publiczne pieniądze" i "promocją pedofilii".

Jak mówiła na konferencji prasowej posłanka Nowoczesnej Monika Rosa, prowadzący program nie wyraził wobec tych słów sprzeciwu i mówił, że "dzieci zostaną poddane praniu mózgów". – Składamy więc skargę do KRRiT na ten pokaz mowy nienawiści i homofobii, który miał miejsce na antenie telewizji publicznej, w TVP Info. Wnosimy o wszczęcie postępowania kontrolnego, ale także nałożenie kary finansowej na nadawcę – powiedziała Rosa.

Jak informuje rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska, wśród pięciu skarg, które do poniedziałku trafiły do rady, jedna pochodzi od Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Pozostałe wpłynęły od osób prywatnych. TVP do zamknięcia "Presserwisu" nie odpowiedziała na nasze pytania.

Galeria: Sony World Photography Awards 2019 - konkurs otwarty

(KW, 26.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.