Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 22, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Odtwarzacze Blu-ray Samsunga ofiarą popularności Netfliksa

Decyzja Samsunga nie jest zaskoczeniem, ponieważ rynek fizycznych nośników danych w USA bardzo się kurczy (fot. Pixabay.com)

Koncern elektroniczny Samsung wycofa się ze sprzedaży odtwarzaczy Blu-ray w USA - podał serwis Digital Trends.

Branżowy serwis uzyskał od koreańskiego koncernu potwierdzenie informacji dotyczącej zakończenia sprzedaży urządzeń Blu-ray. Jednocześnie Samsung zaznacza, że nie zdecydował jeszcze o przyszłości odtwarzaczy na innych rynkach, m.in. w Europie. Decyzja Samsunga nie jest zaskoczeniem, ponieważ rynek fizycznych nośników danych w USA bardzo się kurczy, m.in. w związku z popularyzacją rozwiązań chmurowych, a także serwisów streamingowych, takich jak Netflix.

(LL, 22.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 25, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nowości z Amazon Studios mają od razu trafiać na platformę streamingową

Dotąd filmy Amazona trafiały najpierw do kin, a po 90 dniach były pokazywane na platformie Prime Video (screen: Youtube.com/Amazon Studios)

Prezes Amazon Studios Jennifer Salke poinformowała, że rocznie studio będzie produkować 30 filmów, a ze względu na rywalizację z Netfliksem większość z nich będzie od razu pokazywana na platformie streamingowej Prime Video.

Dwie trzecie długometrażowych filmów trafi od razu i wyłącznie na platformę, aby rozwinąć serwis Prime Video i pozyskać nowych abonentów.

Jak dotąd filmy Amazona trafiały najpierw do kin, a po 90 dniach były pokazywane na platformie Prime Video. Teraz studio przygotowuje się do konkurowania z serwisem Disney+ i platformą Apple.

(MC, 25.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.