Dział: RADIO

Dodano: Luty 20, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Powrót do źródeł” - dziennikarze komentują kupno Eurozetu przez Agorę

Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej” napisał, że „Radio Zet wróciło do macierzy” (fot. Agora.pl)

„Radio Zet wróciło do macierzy”, „Niektórzy się zdenerwują” - piszą dziennikarze w mediach społecznościowych o przejęciu Eurozetu przez Agorę SA i czeską spółkę SFS Ventures.

Agora poinformowała, że w środę zakończyła negocjacje ws. zakupu Eurozetu. Zawarto przedwstępną umowę sprzedaży udziałów między Czech Radio Center AS, Czech Media Invest AS, a SFS Ventures i Agorą. SFS Ventures zostanie wspólnikiem większościowym, Agora - mniejszościowym.

Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” napisał: „Kupno Zetki przez Agorę oznacza realizację kolejnej obietnicy wyborczej PiS o repolonizacji mediów w Polsce”.

„Prawda!!!” - skomentowała ten wpis Dominika Wielowieyska z „Gazety Wyborczej”. W kolejnym tweecie dodała: „Niektórzy się zdenerwują”. 

Jacek Nizinkiewicz z „Rzeczpospolitej” napisał, że „Radio Zet wróciło do macierzy” i zastanawia się „co bracia K. zrobią z 51 mln euro kredytu, który dostali z PKO SA na kupno Zetki”.

„Powrót do źródeł” - skomentował Samuel Pereira, szef serwisu Tvp.info i dodał: „To radio przecież powstało jako Radio Gazeta (głównym udziałowcem 90 proc. spółki Radio Gazeta była Agora).

Zdaniem Doroty Kani, dziennikarki "Gazety Polskiej" i Telewizji Republika, kwestii sprzedaży Eurozetu powinny przyjrzeć się UOKiK i KRRiT.

„Teraz to będzie różnorodność” - skomentował Marcin Dobski z serwisu internetowego Polskiego Radia 24.

Vadim Makarenko z „Gazety Wyborczej odniósł się do tekstu na temat kupna Eurozetu, jaki zamieścił serwis wPolityce.pl. „Demoniczny uśmiech Sorosa i szatańskie logo Agory na jednym obrazku. Bracia K serwują czytelnikom horrory”.

(PAZ, PD, 20.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.