Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

BBC chce skrócić flagowy program newsowy. Dziennikarze protestują

BBC ogłosiło, że skróci “News at Ten” o 10 minut (fot. pixabay.com)

Czołowi dziennikarze BBC apelują do władz nadawcy o rezygnację z planów dotyczących skrócenia czasu trwania programu informacyjnego “News at Ten” emitowanego na antenie stacji telewizyjnej BBC One.

Jak donosi dziennik “The Guardian”, listy z apelem do Tony’ego Halla, dyrektora generalnego BBC, wysłali najbardziej znani i cenieni pracownicy nadawcy. Na początku tygodnia kierownictwo brytyjskiego holdingu ogłosiło, że skróci “News at Ten” o 10 minut.

Obecnie (łącznie z wiadomościami regionalnymi i pogodą) audycja trwa około 40 minut. Jest najpopularniejszym wieczornym serwisem newsowym w brytyjskiej telewizji. Kosztem “News at Ten” w zwolnionym czasie antenowym ma pojawić się oferta programowa skierowana do młodych widzów.

Pod koniec stycznia informowaliśmy, że BBC z powodu brexitu planuje przeprowadzkę.

(LL, 15.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.