Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

BBC chce skrócić flagowy program newsowy. Dziennikarze protestują

BBC ogłosiło, że skróci “News at Ten” o 10 minut (fot. pixabay.com)

Czołowi dziennikarze BBC apelują do władz nadawcy o rezygnację z planów dotyczących skrócenia czasu trwania programu informacyjnego “News at Ten” emitowanego na antenie stacji telewizyjnej BBC One.

Jak donosi dziennik “The Guardian”, listy z apelem do Tony’ego Halla, dyrektora generalnego BBC, wysłali najbardziej znani i cenieni pracownicy nadawcy. Na początku tygodnia kierownictwo brytyjskiego holdingu ogłosiło, że skróci “News at Ten” o 10 minut.

Obecnie (łącznie z wiadomościami regionalnymi i pogodą) audycja trwa około 40 minut. Jest najpopularniejszym wieczornym serwisem newsowym w brytyjskiej telewizji. Kosztem “News at Ten” w zwolnionym czasie antenowym ma pojawić się oferta programowa skierowana do młodych widzów.

Pod koniec stycznia informowaliśmy, że BBC z powodu brexitu planuje przeprowadzkę.

(LL, 15.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kurski: Krzysztof Ziemiec chciał odpocząć od ”Wiadomości” z powodu hejtu

Krzysztof Ziemiec po raz pierwszy poprowadził "Teleexpress" 7 lutego (screen Teleexpress.tvp.pl)

Krzysztof Ziemiec będzie w ”Teleexpressie” TVP 1 ”takim nowym Orłosiem” - stwierdził prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.

Jacek Kurski w rozmowie z dziennikarzami po prezentacji wiosennej ramówki mówił, że to był jego pomysł, aby Krzysztof Ziemiec dołączył do grona gospodarzy ”Teleexpressu”.

- Myślę, że dla Krzysztofa Ziemca jest to bardzo dobra propozycja. Przyjął ją z radością. Będzie takim nowym Orłosiem. Ma ten luz, sympatię. W ”Teleexpressie” brakowało takiej twarzy jak Krzysztof Ziemiec - opowiadał dziennikarzom prezes Kurski. - Chciał odpocząć od ”Wiadomości” w związku ze straszliwym hejtem, jaki się na niego wylał - dodał.

Krzysztof Ziemiec był ostatnio krytykowany za wydanie ”Wiadomości” po śmierci Pawła Adamowicza. Od tego czasu nie prowadził żadnego wydania programu ze studia, a jedynie współprowadził program ze szczytu w Davos.

Krzysztof Ziemiec pozostaje prowadzącym programy publicystyczne w TVP Info: ”Minęła 20”, ”Studio Zachód” i ”Woronicza 17”. Gospodarzem "Teleexpressu" był po raz pierwszy 7 lutego.

Do końca sierpnia 2016 roku twarzą ”Teleexpressu” był Maciej Orłoś.

(KOZ, 15.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.