Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michał Rachoń ma rzadziej prowadzić "Minęła 20" i "Woronicza 17" w TVP Info

Michała Rachonia w "Minęła 20" i "Woronicza 17" będzie można oglądać rzadziej niż przed jego zawieszeniem (screen Vod.tvp.pl)

Michał Rachoń wrócił do prowadzenia programów w TVP Info, ale w mniejszym zakresie - poinformował dziennikarzy prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.

Michał Rachoń i wydawca jego programów Krystian Krawiel zostali zawieszeni w prowadzeniu i przygotowywaniu programów TVP Info w połowie stycznia. Powodem była animacja Barbary Pieli wyemitowana w "Minęła 20", która szydziła z Jerzego Owsiaka i Hanny Gronkiewicz-Waltz.

9 lutego Michał Rachoń wrócił na antenę TVP Info i poprowadził program ”Woronicza 17” (do wydawania programów wrócił również Krystian Krawiel). - Jest to powrót w ograniczonym stopniu. Każdy musi mieć drugą szansę, nawet jeśli popełnił błędy - mówił dziennikarzom prezes TVP Jacek Kurski. ”Woronicza 17” będzie prowadził co dwa tygodnie, na zmianę z Krzysztofem Ziemcem. Ma również mniej wydań ”Minęła 20” - w jednym tygodniu jedno, a w drugim - dwa (dotychczas dwa w każdym tygodniu). - Michał Rachoń będzie prowadził poranny program ”Minęła 8” - zapowiedział prezes Kurski.

(KOZ, 15.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 15, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andrea Mitchell przeprosiła za "niefortunną nieścisłość"

"Przejęzyczyłam się we wczorajszym reportażu" - napisała Andrea Mitchell na Twitterze (screen Youtube/ MSNBC)

Dziennikarka amerykańskiej telewizji MSNBC Andrea Mitchell przeprosiła w czwartek za swą wypowiedź, że powstanie w getcie warszawskim było skierowane przeciwko "polskiemu i nazistowskiemu reżimowi". Sformułowanie to określiła jako "niefortunną nieścisłość".

"Przejęzyczyłam się we wczorajszym reportażu, gdy mówiłam o powstaniu w getcie warszawskim w 1943 roku. By było jasne, polski rząd nie był zaangażowany w te przerażające czyny. Przepraszam za tę niefortunną nieścisłość" - napisała Mitchell na Twitterze.

Mitchell przeprowadziła wywiad z przebywającym w Warszawie wiceprezydentem USA Mikiem Pence'em. W swojej relacji dziennikarka poinformowała, że w programie podróży Pence'a i jego żony jest m.in. wizyta w dawnym getcie warszawskim, gdzie w czasie powstania w 1943 roku Żydzi - jak powiedziała - "przez miesiąc walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi". 

Cieszymy się, że zabiegi dyplomatyczne przyniosły oczekiwany skutek - oświadczyło w czwartek wieczorem Ministerstwo Spraw Zagranicznych w odpowiedzi na przeprosiny dziennikarki amerykańskiej telewizji MSNBC Andrei Mitchell.

Słowa amerykańskiej dziennikarki MSNBC wywołały komentarze dziennikarzy i polityków. Zareagowały Instytut Pamięci Narodowej i ambasada Polski w USA.

"Dziękujemy ci @mitchellreports @MSNBC za relację z Warszawy. Jednak Powstanie w Getcie Warszawskim w 1943 r. było aktem bohaterstwa przeciwko niemieckim nazistom, którzy założyli getto i dokonali Holokaustu. W czasie drugiej wojny światowej Polska została zaatakowana i była okupowana przez władze nazistowskich Niemiec" - napisała polska ambasada na Twitterze.

Klub Kukiz'15 zapowiedział doniesienie na dziennikarkę do prokuratury. Sprostowania od telewizji MSNBC zażądał też przewodniczący Światowego Kongresu Żydów (WJC) Ronald Lauder.

(SK, PAP, 15.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.