Dział: PRASA

Dodano: Luty 12, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Debiutuje wydawnictwo OsnoVa. Tworzą je ludzie "Vogue Polska"

Redaktor naczelną wydawnictwa jest Iza Bartosz (fot. materiały prasowe)

14 lutego na rynku zadebiutuje wydawnictwo OsnoVa Publishing, które ma specjalizować się w publikacjach non fiction. W jego zarządzie i radzie nadzorczej znajdują się ludzie związani z magazynem "Vogue Polska" (Visteria).

Nowe wydawnictwo tworzą Iza Bartosz jako redaktor naczelna i Agnieszka Wolak – dyrektor komunikacji. Bartosz wcześniej związana była m.in. z wydawnictwem Czerwone i Czarne. Wolak natomiast odpowiadała za komunikację m.in. w Narodowym Instytucie Audiowizualnym.

Prezesem zarządu OsnoVy jest Hanna Rydlewska, obecna dyrektor digitalu w Vogue.pl. W radzie nadzorczej zasiada natomiast Katarzyna Kulczyk – chairwoman Visterii (wydawcy "Vogue Polska"), Justyna Markiewicz – dyrektor zarządzająca Visterii i Łukasz Aksamit – dyrektor artystyczny w "Vogue Polska", który ma być jednocześnie dyrektorem artystycznym OsnoVy. – Wszystkie te osoby pozostają na swoich stanowiskach w "Vogue Polska". OsnoVa to osobna organizacja – mówi "Presserwisowi" Agnieszka Wolak.

Podstawą oferty OsnoVy mają być reportaże, biografie i wywiady. – Będą też pojawiały się publikacje na styku mody, kultury, sztuki i designu, które będą ukazywać się pod patronatem "Vogue Polska" – zapowiada Wolak.

Taką publikacją jest wydawniczy debiut Osnovy – album "Punkty Zwrotne / Turning Points". Książka opowiada o postaciach polskiej kultury i życia społecznego, m.in. o Agnieszce Holland, Agnieszce Osieckiej czy Jacku Kuroniu. Ukaże się w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. – Chcieliśmy, żeby z publikacją mogły zapoznać się także osoby niepolskojęzyczne. Rozważamy dystrybucję za granicę, ale to tylko plany. Na razie album będzie dystrybuowany w Empiku – mówi Agnieszka Wolak.

"Punkty Zwrotne" to obecnie jedyna pozycja w ofercie Osnovy. Jak informuje Wolak, następna pojawi się w marcu. – Będzie to książka poświęcona Virginii Woolf. Prawdopodobnie również pod patronatem "Vogue'a" – podaje.

(KW, 12.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.