Dział: PRASA

Dodano: Luty 11, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jeff Bezos zarzuca szantaż wydawcy tabloidu "National Enquirer"

"National Enquirer" zdobył pikantne SMS-y, jakie Jeff Bezos wysyłał do kochanki (fot. materiały prasowe)

Jeff Bezos, założyciel i prezes koncernu internetowego Amazon, oskarżył o szantaż wydawnictwo American Media, wydawcę tabloidu "National Enquirer".

Jeff Bezos miał być szantażowany tym, że "National Enquirer" opublikuje wiadomości SMS i nagie zdjęcia, które wysyłał do kochanki, jeśli nie zaprzestanie dochodzenia w sprawie sposobu pozyskania tych materiałów przez tabloid. Biznesmen poinformował o tym na swoim blogu na platformie Medium. "Oczywiście nie chcę publikacji moich prywatnych zdjęć, ale również nie będę uczestniczył w ich bardzo dobrze znanej praktyce szantażu, przysług politycznych, politycznych ataków i korupcji" - napisał Bezos.

Tekst opisujący romans Bezosa z 49-letnią Lauren Sanchez, producentką filmową i byłą dziennikarką sportową sieci Fox, ukazał się w tabloidzie w styczniu. Pismo przyznało, że ma pikantne SMS-y i zdjęcia wysłane do Sanchez, a na dowód opisało je. Bezos wszczął prywatne dochodzenie w sprawie źródła wycieku tych treści.

Właścicielem American Media jest David Pecker, znajomy prezydenta USA Donalda Trumpa. W przeszłości w "National Enquirer" ukazywały się teksty broniące Trumpa lub pogrążające jego wrogów. Z kolei do Bezosa należy krytyczny wobec prezydenta Trumpa dziennik "The Washington Post".

(LL, 11.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.