Dział: PRASA

Dodano: Luty 11, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jeff Bezos zarzuca szantaż wydawcy tabloidu "National Enquirer"

"National Enquirer" zdobył pikantne SMS-y, jakie Jeff Bezos wysyłał do kochanki (fot. materiały prasowe)

Jeff Bezos, założyciel i prezes koncernu internetowego Amazon, oskarżył o szantaż wydawnictwo American Media, wydawcę tabloidu "National Enquirer".

Jeff Bezos miał być szantażowany tym, że "National Enquirer" opublikuje wiadomości SMS i nagie zdjęcia, które wysyłał do kochanki, jeśli nie zaprzestanie dochodzenia w sprawie sposobu pozyskania tych materiałów przez tabloid. Biznesmen poinformował o tym na swoim blogu na platformie Medium. "Oczywiście nie chcę publikacji moich prywatnych zdjęć, ale również nie będę uczestniczył w ich bardzo dobrze znanej praktyce szantażu, przysług politycznych, politycznych ataków i korupcji" - napisał Bezos.

Tekst opisujący romans Bezosa z 49-letnią Lauren Sanchez, producentką filmową i byłą dziennikarką sportową sieci Fox, ukazał się w tabloidzie w styczniu. Pismo przyznało, że ma pikantne SMS-y i zdjęcia wysłane do Sanchez, a na dowód opisało je. Bezos wszczął prywatne dochodzenie w sprawie źródła wycieku tych treści.

Właścicielem American Media jest David Pecker, znajomy prezydenta USA Donalda Trumpa. W przeszłości w "National Enquirer" ukazywały się teksty broniące Trumpa lub pogrążające jego wrogów. Z kolei do Bezosa należy krytyczny wobec prezydenta Trumpa dziennik "The Washington Post".

(LL, 11.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: PRASA

Dodano: Luty 12, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Debiutuje wydawnictwo OsnoVa. Tworzą je ludzie "Vogue Polska"

Redaktor naczelną wydawnictwa jest Iza Bartosz (fot. materiały prasowe)

14 lutego na rynku zadebiutuje wydawnictwo OsnoVa Publishing, które ma specjalizować się w publikacjach non fiction. W jego zarządzie i radzie nadzorczej znajdują się ludzie związani z magazynem "Vogue Polska" (Visteria).

Nowe wydawnictwo tworzą Iza Bartosz jako redaktor naczelna i Agnieszka Wolak – dyrektor komunikacji. Bartosz wcześniej związana była m.in. z wydawnictwem Czerwone i Czarne. Wolak natomiast odpowiadała za komunikację m.in. w Narodowym Instytucie Audiowizualnym.

Prezesem zarządu OsnoVy jest Hanna Rydlewska, obecna dyrektor digitalu w Vogue.pl. W radzie nadzorczej zasiada natomiast Katarzyna Kulczyk – chairwoman Visterii (wydawcy "Vogue Polska"), Justyna Markiewicz – dyrektor zarządzająca Visterii i Łukasz Aksamit – dyrektor artystyczny w "Vogue Polska", który ma być jednocześnie dyrektorem artystycznym OsnoVy. – Wszystkie te osoby pozostają na swoich stanowiskach w "Vogue Polska". OsnoVa to osobna organizacja – mówi "Presserwisowi" Agnieszka Wolak.

Podstawą oferty OsnoVy mają być reportaże, biografie i wywiady. – Będą też pojawiały się publikacje na styku mody, kultury, sztuki i designu, które będą ukazywać się pod patronatem "Vogue Polska" – zapowiada Wolak.

Taką publikacją jest wydawniczy debiut Osnovy – album "Punkty Zwrotne / Turning Points". Książka opowiada o postaciach polskiej kultury i życia społecznego, m.in. o Agnieszce Holland, Agnieszce Osieckiej czy Jacku Kuroniu. Ukaże się w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. – Chcieliśmy, żeby z publikacją mogły zapoznać się także osoby niepolskojęzyczne. Rozważamy dystrybucję za granicę, ale to tylko plany. Na razie album będzie dystrybuowany w Empiku – mówi Agnieszka Wolak.

"Punkty Zwrotne" to obecnie jedyna pozycja w ofercie Osnovy. Jak informuje Wolak, następna pojawi się w marcu. – Będzie to książka poświęcona Virginii Woolf. Prawdopodobnie również pod patronatem "Vogue'a" – podaje.

(KW, 12.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.