Dział: PRASA

Dodano: Luty 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PAP zwolniła Witolda Repetowicza, korespondenta na Bliskim Wschodzie

Witold Repetowicz był związany z PAP od 2017 roku (screen: Youtube.com/Telewizja Republika)

Polska Agencja Prasowa wypowiedziała umowę o współpracę z Witoldem Repetowiczem, korespondentem agencji na Bliskim Wschodzie.

„Właśnie skończyłem współpracę z Polską Agencją Prasową, przy czym to nie była moja decyzja. Niemal równo rok temu otrzymałem z rąk prezesa PAP nagrodę SDP im. K. Dziewanowskiego m.in. za reportaże dla PAP z Syrii. Teraz otrzymałem wypowiedzenie umowy, Dziękuję” - napisał na Twitterze.

Repetowicz w rozmowie z "Presserwisem" powiedział, że decyzję o zakończeniu współpracy podjęli prezes PAP Wojciech Surmacz i redaktor naczelny Radosław Gil. Oficjalne powody tej decyzji nie zostały mu przedstawione.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wypowiedzenie umowy z Repetowiczem ma związek z cięciami kosztów w PAP.

Witold Repetowicz pracował w PAP jako korespondent od 2017 roku. Publikuje m.in. na Defence24.pl, w „Do Rzeczy” i „Polsce Zbrojnej”. Jest autorem serii reportaży telewizyjnych o sytuacji humanitarnej na Bliskim Wschodzie i uchodźcach z Syrii. Od 16 listopada do 22 grudnia 2017 roku był więziony przez syryjski wywiad wojskowy. W 2018 roku otrzymał Nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. K. Dziewanowskiego za reportaż dla TVP Info o uchodźcach syryjskich w Libanie oraz za serię reportaży dla PAP z Syrii.

(PD, 08.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.