Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 06, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Seriale Netfliksa, Showmaksa i HBO nominowane do Orłów 2019

Gala wręczenia Orłów odbędzie się 25 marca (fot. materiały prasowe)

Ogłoszono nominacje do Polskich Nagród Filmowych Orły. Oprócz produkcji kinowych i dokumentalnych o statuetkę rywalizują też seriale.

W kategorii najlepszy filmowy serial fabularny nominowano: „1983" w reżyserii Agnieszki Holland, Agnieszki Smoczyńskiej, Olgi Chajdas i Kasi Adamik, „Rojst" Jana Holoubka oraz "Ślepnąc od świateł" w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego. Dwa pierwsze seriale wyprodukowane zostały na potrzeby serwisów streamingowych (kolejno: Netflix i Showmax), a trzeci był emitowany w HBO oraz dostępny jest w usłudze HBO GO.

W kategoriach filmowych najwięcej nominacji, bo aż 12 zdobyła „Zimna wojna", następnie „Kamerdyner" (8) i „Kler" (6). Te trzy tytuły zostały też nominowane w kategorii najlepszy film.

Gala wręczenia Orłów odbędzie się 25 marca.

Galeria: 11 najciekawszych polskich seriali 2018 roku

(PAZ, 06.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.