Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat pokaże polską wersję "Ninja Warrior"

Uczestnicy programu muszą pokonać skomplikowany tor przeszkód (screen Youtube/ Australian Ninja Warrior)

Telewizja Polsat szykuje polską edycję formatu "Ninja Warrior".

Uczestnicy programu muszą pokonać skomplikowany tor przeszkód. Polską wersję wyprodukuje firma Jake Vision. Ogłoszono już casting. Na razie Polsat nie podał daty emisji "Ninja Warrior". Format był emitowany w kilkudziesięciu krajach.

(KOZ, 04.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Policja składa wnioski do sądu o ukaranie uczestników zajść przed TVP Info

Policja usuwała z jezdni osoby tarasujące przejazd auta Magdaleny Ogórek (screen: Twitter.com/@PolskaNormalna)

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji poinformował, że funkcjonariusze ustalili personalia ośmiu osób w związku z sobotnimi wydarzeniami przed siedzibą TVP Info. Po wyjściu Magdaleny Ogórek z budynku grupa demonstrantów próbowała uniemożliwić jej wyjazd i obkleiła samochód.

"W związku z weekendowymi wydarzeniami ustalono personalia 8 osób. Z dwiema osobami czynności wykonano w niedzielę wieczorem" – poinformował rzecznik KSP, kom. Sylwester Marczak. Dodał, że osoby te odmówiły odpowiedzi na pytania, dlatego policja skieruje wnioski o ich ukaranie do sądu.

Rzecznik KSP podał, że czynności prowadzone są w kierunku art. 63a kodeksu wykroczeń, czyli bezprawnego umieszczania ulotek oraz art. 90 kodeksu wykroczeń, czyli tamowania ruchu pojazdu Magdaleny Ogórek. "Czynności będą kontynuowane" – powiedział kom. Marczak.

Funkcjonariusze przesłuchują osoby, które w sobotę brały udział akcji protestacyjnej przed TVP i w późniejszej próbie zablokowania samochodu dziennikarki tej stacji, Magdaleny Ogórek. 

Na filmie zamieszczonym na profilu twitterowym @PolskaNormalna widać, jak do szyb auta Ogórek przykładane są zapisane kartki papieru, a niektóre przyklejane. Część protestujących próbuje uniemożliwić dziennikarce odjechanie samochodem, tarasując ulicę. Osoby te są odciągane na bok przez policję. 

Policja informowała także, że zabezpiecza nagrania monitoringu oraz materiały związane z wydarzeniami przed siedzibą TVP. Zebrany materiał dowodowy zostanie przekazany do oceny prawno-karnej prokuraturze.

Atak na Magdalenę Ogórek skrytykowało wielu dziennikarzy, z różnych redakcji. Prezes TVP Jacek Kurski poinformował na Twitterze, że zwrócił się do "stosownych władz" o dodatkową ochronę obiektów spółki i ukaranie agresorów. "Furia na TVP to atak na ostoję prawdy, wolności pluralizmu medialnego w PL. Nie damy się zastraszyć" - zapewnił.

W poniedziałek TVP poinformowała: "W związku z protestami, do których doszło pod siedzibą TVP Info w dniach 26 stycznia i 2 lutego, kiedy zaatakowana została redaktor Magdalena Ogórek, Telewizja Polska skierowała zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa".

Oświadczenie wydała także telewizja TVN.

(SK, PAP, 04.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.