Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 02, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krzysztof Ziemiec zamienia „Wiadomości” na „Teleexpress”

Krzysztof Ziemiec nie będzie już prowadzić „Wiadomości" (fot. TVP)

Krzysztof Ziemiec nie będzie już prowadzić „Wiadomości” w TVP 1. Jak ustaliliśmy, Ziemiec dołączy do grona gospodarzy „Teleexpressu”.

O tym, że Krzysztof Ziemiec chce odejść z „Wiadomości” w TVP mówiono od kilku tygodni. Nasi rozmówcy opowiadali, że miał o to poprosić swoich przełożonych, ale kierownictwo TVP konsekwentnie temu zaprzeczało. Ziemiec był ostatnio krytykowany za wydanie „Wiadomości” po śmierci Pawła Adamowicza. Od tego czasu nie prowadził żadnego wydania programu ze studia, a jedynie współprowadził program ze szczytu w Davos. Nadal można było oglądać Ziemca w TVP Info w „Minęła 20” i „Studiu Zachód”.

Jak udało nam się potwierdzić w TVP, Krzysztof Ziemiec nie wróci do prowadzenia głównych wydań „Wiadomości”. Jego miejsce prawdopodobnie zajmie Edyta Lewandowska, prezenterka TVP Info (w przeszłości prowadziła już „Wiadomości”).

Z naszych ustaleń wynika, że Ziemiec dołączy do grona gospodarzy programu ”Teleexpress”. Ten program czekają również inne zmiany - przebudowana ma zostać scenografia. Ziemiec zadebiutuje w roli prowadzącego ”Teleexpress” jeszcze w lutym. Dokładna data nie jest na razie znana. Nadal będzie też prowadził prowadził programy w TVP Info.

Jarosław Olechowski, szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, nie chce komentować sprawy, ale na Twitterze napisał:

"Szanowni Państwo, zmieniamy i wzmacniamy programy informacyjne TVP. Bardzo się cieszę, że w tym procesie mam wsparcie redaktora @KZiemiec, który oprócz dotychczasowych aktywności antenowych wkrótce zadebiutuje w nowej roli".

(KOZ, 02.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.