Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 31, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jarosław Popek z "Dziennika Bałtyckiego" na szefa informacji Radia Gdańsk

Jarosław Popek do Radia Gdańsk przechodzi z "Dziennika Bałtyckiego" (fot.pixabay.com)

Jarosław Popek od lutego będzie kierownikiem informacji Radia Gdańsk. Rozgłośnia uruchamia rozszczepienie sygnału w Słupsku.

Jarosław Popek do Radia Gdańsk przechodzi z "Dziennika Bałtyckiego". W stacji zajmie stanowisko Artura Kiełbasińskiego, który zostanie sekretarzem programu. Dotychczas był nim Jacek Naliwajek, przebywający na zwolnieniu lekarskim.

Od 1 lutego Radio Gdańsk uruchamia rozszczepienie sygnału w Słupsku. Osobny program dla tej części regionu nadawany będzie na częstotliwości 102 MHz z nadajnika w Bierkowie koło Słupska. Początkowo będzie to godzina dziennie - od 12.07 do 13.

Program dla Słupska rozszczepia również Radio Koszalin.

(KOZ, 31.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Luty 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Poznań zatrudniło działacza Młodzieży Wszechpolskiej

Hubert Jach nie widzi konfliktu interesów w łączeniu pracy w Radiu Poznań z działalnością w Młodzieży Wszechpolskiej (fot. pixabay.com)

Hubert Jach, działacz Młodzieży Wszechpolskiej, został dziennikarzem publicznego Radia Poznań - poinformowała poznańska "Gazeta Wyborcza".

Hubert Jach w rozmowie z "GW" powiedział, że nie zawiesił członkostwa w Młodzieży Wszechpolskiej. "Mam swoje poglądy, tak jak i pan. Chodzi o to, by te nasze poglądy nie wpływały na poszukiwanie i dociekanie prawdy w tym, co nas otacza" - stwierdził. Nie widzi konfliktu interesów w łączeniu pracy w Radiu Poznań z działalnością w Młodzieży Wszechpolskiej.

Piotr Bernatowicz, prezes Radia Poznań, wyjaśnia, że o zatrudnieniu Huberta Jacha zadecydowały względy profesjonalne. Przypomina, że Konstytucja RP gwarantuje wolność zrzeszania się. - Nie widzę powodu, by zabraniać pracownikom korzystania z ich praw obywatelskich gwarantowanych konstytucją. Od dziennikarzy wymagam przede wszystkim zachowania obiektywizmu i rzetelności w pracy. Kierowania się kryteriami merytorycznymi, a nie światopoglądowymi. Pod tym względem nie mam do pracy pana Huberta Jacha najmniejszych zastrzeżeń - stwierdza prezes Bernatowicz w odpowiedzi na pytania "Presserwisu".

Piotr Frydryszek, poprzedni wieloletni prezes publicznego radia w Poznaniu, sprawę dla "GW" ocenił krótko: – Łączenie pracy dziennikarza z działalnością w jakiejkolwiek organizacji o charakterze politycznym jest nie do przyjęcia, narusza standardy, które przez lata obowiązywały w publicznym radiu. Nie można też zapominać, że choć Młodzież Wszechpolska jest na razie legalną organizacją, to jej działalność budzi duże kontrowersje".

(KOZ, 04.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.