Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 30, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

IMM: TVN 24 liderem cytowań w 2018 roku

Telewizję TVN 24 cytowano 25 624 razy w 2018 roku (kolaż/materiały prasowe)

Telewizja TVN 24 była najbardziej opiniotwórczym medium w 2018 roku. Według raportu Instytutu Monitorowania Mediów cytowano ją 25 624 razy. W podsumowaniu rocznym "Press" znalazł się na trzecim miejscu wśród magazynów.

Na drugim miejscu znalazło się radio RMF FM (25 311), a na trzecim "Rzeczpospolita" (23 873).

Wśród dzienników, oprócz "Rz", najczęściej cytowane były: "Gazeta Wyborcza" (18 815) i "Fakt" (12 888). Natomiast wśród tygodników: "Tygodnik do Rzeczy" (3030), "Sieci" (2907) i "Newsweek" (2662).

Wśród stacji telewizyjnych, na drugim miejscu – za TVN 24 – był TVN (21 543), a na trzecim TVP Info (11 732). Wśród stacji radiowych najwięcej cytowań miało wspomniane RMF FM, które wyprzedziło Radio Zet (11 785) i Program I Polskiego Radia (10 607).

Press

Najczęściej cytowanym portalem internetowym była Wirtualna Polska (23 398), która wyprzedziła Onet (21 392) i serwis wPolityce.pl (7835).

Najczęściej cytowanym magazynem był miesięcznik "Perspektywy" (2025). Na drugim miejscu znalazł się "Forbes" (1390), a na trzecim magazyn "Press" (999).

Wśród mediów ekonomicznych najwięcej cytowań miał "Dziennik Gazeta Prawna" (9950), a z mediów regionalnych Radio Gdańsk (1631).

Raport IMM został opracowany na podstawie materiałów z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz portali internetowych od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku.

(KW, 30.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 30, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Tak potrafią tylko »Wiadomości«". TVP o "taśmach Kaczyńskiego"

Wtorkowe wydanie "Wiadomości" prowadził Michał Adamczyk (screen Wiadomosci.tvp.pl)

„Wiadomości” TVP w materiałach na temat nagrań Jarosława Kaczyńskiego ujawnionych przez „Gazetę Wyborczą” podkreślały uczciwość i kulturę prezesa PiS. „Tak potrafią tylko »Wiadomości«" - komentowali dziennikarze na Twitterze.

Publikacji „GW” w głównym wydaniu wtorkowych „Wiadomości” poświęcono dwa materiały. „Brak sensacji wbrew zapowiedziom” - zatytułowano pierwszy z nich, w którym reporter Marcin Szypszak cytował polityków PiS i prawicowych dziennikarzy. „Na ujawnionych nagraniach prezes PiS wielokrotnie podkreśla, że zależy mu na rozwiązaniu problemu, ale zgodnie z prawem” - zaznaczył Szypszak.

Reporter „Wiadomości” dodał też, że komentatorzy zwracają uwagę na fakt, że to „Jarosław Kaczyński podjął decyzję o wstrzymaniu inwestycji, kiedy stała się ona powodem ataków na PiS w trakcie kampanii przed wyborami samorządowymi”.

Adrian Stankowski z „Gazety Polskiej Codziennie” podkreślił, że obok miejsca, gdzie miały stanąć planowane przez Kaczyńskiego wieżowce, obecnie budynki wznoszą deweloperzy.

W materiale zwrócono uwagę, że prace komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji ujawniły, że działalność „handlarzy roszczeń” wiązała się z gigantyczną korupcją w stołecznym ratuszu.

"Artykuł »Gazety Wyborczej« to kapiszon” - tak zapowiedziano drugi materiał „Wiadomości”, w którym reporter Rafał Wolski pokazywał, co różni ujawnione we wtorek nagrania, od tych ujawnianiach w przeszłości z udziałem polityków Platformy Obywatelskiej.

„Wiarygodny, uczciwy i obyty w towarzystwie. Za takiego chce uchodzić chyba każdy polityk. Jedni po prostu tacy są” - rozpoczął materiał Rafał Wolski i po chwili pokazano cytat ze stenogramu nagrania z udziałem Kaczyńskiego.

Dziennikarz TVP Jacek Łęski podkreślił: „Sednem tej sprawy jest wywołanie politycznej burzy, którą będzie można zarządzać przez najbliższe tygodnie”.

Przed przypomnieniem fragmentów nagrań z udziałem polityków PO, Rafał Wolski powiedział: „Nagrania dowodzą uczciwości i kultury prezesa PiS”. Zdaniem dziennikarza TVP „nagranie z Kaczyńskim może szokować wysoką kulturą i merytorycznością dyskusji”. Zauważył, że „nagranie nie zostało zrobione w luksusowej restauracji, ani na cmentarzu”. „Politycy opozycji powinni brać przykład z prezesa PiS” - podkreślił Rafał Wolski.

„Zachował się absolutnie przyzwoicie, uczciwie” - skomentował nagranie z Kaczyńskim Michał Karnowski z „Sieci” i wPolityce.pl.

„Tak potrafią tylko »Wiadomości«” - ocenił na Twitterze Wojciech Szacki z Polityka Insight.

Dariusz Ćwiklak z tygodnika „Newsweek” na bieżąco wrzucał na Twittera cytaty z wtorkowych „Wiadomości”:

"Kolejny materiał TVPiS: »Nagrania dowodzą kultury i uczciwości prezesa PiS. A z tym w przeszłości bywało różnie [tu wstawka o nagraniach z Sowy.] Na tym tle nagranie z udziałem prezesa może szokować wysokim poziomem kultury (...) Jarosław Kaczyński błysnął poczuciem humoru«"

Damian Kwiek z Chip.pl napisał: „Dzisiejsze wydanie »Wiadomości« wyjątkowo przyda się wykładowcom dziennikarstwa” oraz „I w tym miejscu chciałbym złożyć ponownie Państwu z redakcji Wiadomości TVP gratulacje. I życzę wyrozumiałych luster. ;-)”.

(PAZ, 30.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.