Dział:

Dodano: Styczeń 29, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca "Gazety Polskiej" pozywa Agorę za „nieprawdziwe informacje” o jego finansach

Zdaniem Tomasza Sakiewicza, pisanie o problemach finansowych „Gazety Polskiej” to „czyn nielegalnej konkurencji ze strony innego medium" (screen: Youtube.com/Telewizja Republika)

Zarząd Niezależnego Wydawnictwa Polskiego, wydawcy "Gazety Polskiej", pozywa Agorę, wydawcę "Gazety Wyborczej". „Ze względów humanitarnych” nie będzie podejmować kroków prawnych wobec autora artykułu Wojciecha Czuchnowskiego - napisał we wtorek po południu portal Niezależna.pl.

"Gazeta Wyborcza" opublikowała we wtorek stenogram nagrania rozmowy m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z  jego bratem ciotecznym Grzegorzem Tomaszewskim, i austriackim biznesmenem Gerald Birgfellner powiązanym rodzinnie z prezesem PiS.

Grzegorz Jacek Tomaszewski, który - jak podała we wtorkowym artykule "Gazeta Wyborcza" - jest prezesem zależnej od Srebrnej spółki Forum, wydawcy "Gazety Polskiej Codziennie" oraz członkiem zarządu wydawcy "Gazety Polskiej", miał powiedzieć na nagraniu podczas spotkania z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim: "Straciłem płynność w Forum, nie wiem, trzeba będzie gazety zamykać. Tylko, że to jest przed wyborami, kiepsko. Wiesz, Krupiński, musiałem go ze trzy razy wydzwaniać".

Jak napisano we wtorkowej "GW", ten fragment dotyczy kłopotów wydawanych przez Tomaszewskiego gazet. "Obie przeżywają kryzys. »GPC«, ze sprzedażą rzędu 15 tys. egz., od wielu miesięcy jest na granicy upadku i nie reguluje podstawowych zobowiązań wobec dziennikarzy. Z rozmowy wynika, że w tym kryzysie miał pomóc bank Pekao SA (czyli prezes Michał Krupiński), ale najwyraźniej nie pomógł lub pomógł niewystarczająco" - czytamy w "Wyborczej".

Niezależne Wydawnictwo Polskie, wydawca "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie", wydało we wtorek po południu oświadczenie, w którym informuje, że jego zarząd "wobec notorycznego rozpowszechniania skrajnie nieprawdziwych informacji dotyczących sytuacji finansowej spółki (Niezależne Wydawnictwo Polskie sp. z. o.o. przynosi zyski) przez podmioty medialne należące do Agora SA podjął decyzję o pozwaniu jej do sądu".

"Jednocześnie informujemy, że ze względów humanitarnych nie będziemy podejmować kroków prawnych wobec Wojciecha Czuchnowskiego, pracownika spółki Agora. W odczuciu zarządu NWP istnieje duże prawdopodobieństwo, iż wyżej wymieniony nie ma zdolności prawidłowej oceny rzeczywistości - choćby oceny ogólnie dostępnych dokumentów podmiotów gospodarczych" - dodał zarząd NWP.

We wtorek rano o tekście "Wyborczej" rozmawiano na antenie Polskiego Radia 24. Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" powiedział, że w artykule możemy przeczytać, że "Gazeta Polska" ma jakieś problemy, a jak podkreślił, gazeta przynosi zyski.

"Pisanie, i to non stop o »Gazecie Polskiej«, że ma jakieś problemy finansowe, że jest zagrożona upadkiem, w momencie, gdy przynosi zyski, to czyn nielegalnej konkurencji ze strony innego medium" - podkreślił Sakiewicz.

We wrześniu ub.r. portal Gazeta.pl (Agora) poinformował, że Tomasz Sakiewicz w wiadomościach e-mail rozesłanych do pracowników redakcji „Gazety Polskiej Codziennie” napisał, że przez problemy z kolportażem dziennik przynosi straty, co jest powodem opóźnień w wypłatach wynagrodzeń. Doniesienia o problemach potwierdził wówczas „Presserwisowi” Grzegorz Tomaszewski, prezes spółki Forum SA.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAP, PAZ, 29.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Temat: Grand Press Photo

Dział:

Dodano: Luty 01, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wystawa Grand Press Photo 2018 w Nowym Sączu

Fot. Adam Lach/ Napo Images, Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Darek Golik/Forum Polska Agencja Fotografów, Marcin Zaborowski/„National Geographic Polska”

Do 18 lutego w Galerii Sandecja w Nowym Sączu można oglądać pokonkursową wystawę Grand Press Photo 2018.

- Mam nadzieję, że wystawa zachwyci nie tylko osoby, które zawodowo zajmują się fotografią, ale także tych, którzy na co dzień nie mają z nią styczności, odkrywając w nich wrażliwość na sztukę – mówi Joanna Poparda z Galerii Sandecja.

Wśród prezentowanych fotografii są zdjęcia pojedyncze, fotoreportaże, projekty dokumentalne. Prace te trafiły do finału konkursu, w którym jury przewodniczył członek prestiżowej agencji VII Stefano De Luigi. Oprócz niego w jury zasiadali: Beata Łyżwa-Sokół („Gazeta Wyborcza”), Arkadiusz Gola („Dziennik Zachodni”), Peer Grimm (Deutsche Presse-Agentur), Andrej Reiser, Andrzej Zygmuntowicz.

- Żyjemy w czasach, które są bardzo dynamiczne, bardzo zmienne. Oglądając te zdjęcia, wyraźnie widać, że jest jakieś napięcie społeczne, którego od dawna nie obserwowaliśmy. I są fotografowie, którzy to wyczuwają i o tym opowiadają – komentuje Andrzej Zygmuntowicz.

Na wystawie można zobaczyć m.in. Zdjęcie Roku - fotografię Adama Lacha (Napo Images) zrobioną 24 lipca 2017 roku w Warszawie podczas protestów zorganizowanych przeciwko reformom polskiego sądownictwa.

Na wystawę najlepszych zdjęć prasowych 2017 roku zapraszają organizatorzy konkursu: magazyn „Press” i Fundacja Grand Press.

Wstęp jest bezpłatny.

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ!

Mecenas Grand Press Photo 2018: Nikon

Partnerzy konkursu i wystaw: Sanofi, Provident Polska, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Inicjatywa Nasza Niepodległa

Partnerzy wystaw: Drukarnia Andrus i thyssenkrupp Materials Poland S.A. Partner wystawy miejskiej: Galeria Sandecja, firma FAKRO

Patroni medialni: „Gazeta Krakowska”, portal Naszemiasto.pl, Radio RDN

ZDJĘCIA WSZYSTKICH LAUREATÓW MOŻNA ZOBACZYĆ NA STRONIE GRAND PRESS PHOTO

Kontakt dla mediów w sprawie wystawy: Magdalena Jankowska, tel. 601 780 003, m.jankowska@press.pl

(PAZ, 01.02.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.