Temat: film

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 25, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jan P. Matuszyński reżyserem serialu "Król"

fot. Piotr Litwic

Canal+ wybrał reżysera serialu „Król”. Został nim Jan P. Matuszyński. Produkcja jest adaptacją powieści Szczepana Twardocha.

„Król” to dla Canal+ bardzo ważna pozycja. Krytycy i przyszli widzowie mają wobec produkcji tworzonej na podstawie książki Twardocha wysokie oczekiwania. A stacja na pewno liczy na sukces na miarę serialu „Belfer”. Dlatego jak informuje Canal+ ma za ten serial odpowiadać Matuszyński.

„Król” to opowieść o przestępczym światku Warszawy w czasie dwudziestolecia międzywojennego. Jej głównym bohaterem jest gangster Jakub Szapiro. 

Wciąż nieznana jest obsada serialu. Jak informuje Canal+ właśnie trwają castingi do produkcji, która raczej nie pojawi się w ofercie stacji w 2019 roku.

Matuszyński to reżyser filmu „Ostatnia rodzina”, którego scenariusz powstał na podstawie losów Zdzisława i Tomasza Beksińskich. Ten film zdobył w 2016 roku Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

(SK, 25.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.