Dział:

Dodano: Styczeń 22, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Napisy z filmu o małpach w trakcie transmisji pogrzebu prezydenta Gdańska w TVP 3

Napisy z filmu przyrodniczego pojawiły się w trakcie transmisji z pogrzebu Pawła Adamowicza (fot. Facebook/Karolina Ozimek/ kadr z TVP 3)

W trakcie transmisji z pogrzebu Pawła Adamowicza na kanale TVP 3 wyświetlały się napisy do audiodeskrypcji z filmu przyrodniczego. Telewizja Polska wyjaśnia, że natychmiast po stwierdzeniu błędu został on naprawiony.

Pani Karolina z Gdańska w dniu pogrzebu prezydenta Pawła Adamowicza zamieściła na swoim profilu na Facebooku zdjęcia z transmisji z uroczystości. Na dole ekranu wyświetlało się m.in. "Stado pawianów musi trzymać się razem", "Najwyraźniej pora opuścić to miejsce", "Małpy rozchodzą się" i "Stado pawianów powiększyło się o nowych członków".

Po kilku dniach internautka opublikowała wyjaśnienie, jakie podesłał jej pracownik techniczny TVP Gdańsk. Tłumaczył, że ze względu na wagę uroczystości podjęto decyzję o tzw. rozszczepieniu pasma wspólnego i wyłączeniu oddziału TVP w Gdańsku ze wspólnego programu, aby umożliwić transmisję pogrzebu. Tego dnia w porze relacji z uroczystości w ramówce TVP 3 widnieje film przyrodniczy „Krainy niezwykłych przeobrażeń”, który opowiada m.in. o pawianach.

„W momencie, w którym zorientowaliśmy się, że nasz program emitowany jest z napisami audiodeskrypcji pochodzącymi z innego programu, natychmiast interweniowaliśmy w tej sprawie w Centralnej Aparaturze w Warszawie. Po naszej interwencji napisy zostały zdjęte” - wyjaśnił pracownik TVP cytowany przez panią Karolinę. „Był to ludzki błąd, popełniony w technice w Warszawie, najprawdopodobniej pod wpływem stresu i pod presją czasu” - dodał.

Portal Gazeta.pl zapytał o tę sprawę Centrum Informacji TVP. Podkreślono, że natychmiast po stwierdzeniu, że wyświetlane są napisy z innego programu, zostały one zdjęte. „Na bieżąco informowaliśmy też telefonujących trójmiejskich widzów o możliwości samodzielnego wyłączenia napisów w telewizorach” - zapewnia TVP.

(PAZ, 22.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.