Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 12, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zbigniew Jakubas potwierdza, że chce kupić Radio Zet

(fot. materiały prasowe Eurozet)

Polski inwestor Zbigniew Jakubas chce przejąć od Czech Media Invest Radio ZET - informuje serwis Money.pl.

Jakubas w rozmowie z serwisem potwierdził, że w piątek złożył Czechom swoją ofertę. Stwierdził także, że oczekuje rozstrzygnięcia sprawy już w przyszłym tygodniu.

O tym, że Jakubas jest zainteresowany kupnem Eurozetu informowaliśmy w "Presserwisie" na początku roku. Ofertę miała złożyć Mennica Polska, której Jakubas jest udziałowcem. Jednak zarówno Mennica, jak i należąca do biznesmena firma Multico oficjalnie temu zaprzeczały.

Zbigniew Jakubas kilka lat temu wycofał się z rynku mediów. Był właścicielem m.in. "Kuriera Lubelskiego", "Życia Warszawy", miesięcznika "Sukces" i lubelskiego Radia Puls. W zestawieniu najbogatszych Polaków miesięcznika "Forbes" Jakubas był w 2018 roku na 18. miejscu. Magazyn oszacował jego majątek na 1,5 mld zł.

Wcześniej informowaliśmy, że wśród chętnych do zakupu Eurozet są m.in. Fratria, Grupa ZPR Media, Agora i PMPG Polskie Media

Czech Media Invest w 2018 roku za 73 mln euro przejął od francuskiej grupy Lagardère Eurozet oraz rozgłośnie w Czechach, Rumunii i na Słowacji.

(PD, 12.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.