Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 10, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupa Empik mecenasem magazynu "Pismo"

"Pismo" jest na rynku od roku

Od stycznia Empik jest mecenasem "Pisma – Magazynu Opinii" (Fundacja Pismo). Współpraca obejmuje m.in. wsparcie finansowe dla magazynu i wymianę materiałów redakcyjnych.

– Mamy nadzieję, że będzie to współpraca stała. Na razie jest zaplanowana na ten rok – informuje "Presserwis" Piotr Nesterowicz, prezes Fundacji Pismo. Nie ujawnia, jakie wsparcie finansowe zaoferował Empik. Zapewnia, że firma nie będzie miała wpływu na treści redakcyjne pisma. 

W ramach współpracy wybrane teksty z magazynu mają być publikowane na stronie Empik.com. Oprócz tego Empik i "Pismo" planują wspólny rozwój sekcji audio na stronie Magazynpismo.pl i w aplikacji EmpikGO. "Pismo" włączy się też w promocję Apostrofu, Międzynarodowego Festiwalu Kultury.

"Pismo" jest na rynku od stycznia 2018 roku. Od stycznia tego roku redaktorką naczelną magazynu jest Magdalena Kicińska.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KW, 10.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 11, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Watchdog Polska chce pomóc dziennikarzom, którzy pytali o zarobki w NBP

Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński nie ujawnił zarobków swoich współpracowników (screen TVN24.pl)

Narodowy Bank Polski, nie udzielając mediom odpowiedzi na pytania o zarobki pracowników, mógł popełnić przestępstwo – przekonuje Sieć Obywatelska Watchdog Polska. Organizacja oferuje pomoc prawną dziennikarzom, którzy będą chcieli złożyć zawiadomienie do organów ścigania w tej sprawie.

"Jeżeli dziennikarze zadali pytania o wynagrodzenia konkretnych osób zatrudnionych w NBP podczas konferencji, to skutecznie złożyli wnioski o udostępnienie informacji publicznej" – czytamy w oświadczeniu na stronie Siecobywatelska.pl. Organizacja zaznacza, że brak odpowiedzi należy potraktować jako przestępstwo z art. 23 Ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Zarobki w NBP to jeden z głównych tematów w mediach w ostatnich dniach. To efekt publikacji "Gazety Wyborczej" (Agora), która ujawniła m.in., że dyrektor departamentu komunikacji banku Martyna Wojciechowska zarabia wraz z dodatkami i premiami około 65 tys. zł miesięcznie.

W środę NBP zorganizował konferencję w tej sprawie. Ewa Raczko z departamentu kadr zaprzeczyła, że Wojciechowska zarabia 65 tys. zł. Nie podała jednak, jaka jest jej pensja. Informacji tej nie udzielił też prezes NBP Adam Glapiński na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej.

Według Watchdog Polska wynagrodzenie dyrektor jest jawne i nie podlega ochronie prywatności, ze względu na status zatrudnienia w NBP, o czym przesądza art. 5 ust. 2 Ustawy o dostępie do informacji publicznej. Organizacja prosi o kontakt dziennikarzy, którzy pytali o tę sprawę i nie otrzymali odpowiedzi. "Pomożemy złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa i poprowadzimy taką sprawę" – deklaruje Watchdog Polska.

(KW, 11.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.