Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trump: media to "obłąkani szaleńcy" i "wróg ludu"

Biały Dom nie odpowiedział na pytania „Washington Post” o to, co spowodowało nowe ataki prezydenta na media (fot. WikimediaCommons)

Prezydent USA Donald Trump przypuścił kolejny atak na media; od poniedziałku wysyła tweety, w których nazywa dziennikarzy „obłąkanymi szaleńcami”, a media głównego nurtu „wrogiem ludu”.  

Trump napisał na Twitterze, że mimo „sukcesów kraju” jest atakowany przez „fake newsy i totalnie nieuczciwe media” bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. W kolejnym wpisie stwierdził, że dziennikarze „zrezygnowali z PRAWDY!”.

Prezydent zaatakował też „New York Timesa” za przytoczenie wypowiedzi doradcy prezydenta ds. bezpieczeństwa narodowego Johna Boltona, który zaprzeczył obietnicy Trumpa dotyczącej natychmiastowego wycofania amerykańskich wojsk z Syrii.

Biały Dom nie odpowiedział na pytania „Washington Post” o to, co spowodowało nowe ataki prezydenta na media.  

(MC, 09.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.