Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kulig i Podsiadło z Paszportami "Polityki", Janda Kreatorem Kultury

Joanna Kulig otrzymała nagrodę w kategorii Film za rolę w "Zimnej wojnie" (fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/EAST NEWS)

Tygodnik "Polityka" po raz 26. przyznał nagrody za wybitne osiągnięcia w kulturze i sztuce – Paszporty "Polityki".

Otrzymują je wybitnie utalentowani młodzi twórcy, którzy w sposób szczególny wyróżnili się w danym roku swoimi artystycznymi działaniami i dokonaniami. Joanna Kulig otrzymała nagrodę w kategorii Film za rolę w "Zimnej wojnie", zdaniem tygodnika – najlepszym polskim filmie minionego roku. W kategorii Literatura Paszport otrzymała Małgorzata Rejmer za książkę "Błoto słodsze niż miód". Dawid Podsiadło został doceniony w kategorii Muzyka popularna "za odnalezienie punktu, w którym przecina się gust szerokiej publiczności i krytyki".

W kategorii Teatr nagrodę otrzymała Marta Górnicka za spektakle, w których "stają na jednej scenie ludzie różnych płci, profesji i poglądów". Diana Lelonek odebrała nagrodę w kategorii Sztuki wizualne "za oryginalną w artystycznym wyrazie analizę zagrożeń, jakie niesie współczesna cywilizacja". A w kategorii Muzyka poważna Aleksander Nowak za "niezależność twórczą i oryginalne muzyczne spojrzenie na świat". Kolektyw artystyczny PanGenerator, tworzony przez Piotra Barszczewskiego, Krzysztofa Cybulskiego, Krzysztofa Golińskiego i Jakuba Koźniewskiego, otrzymał Paszport w kategorii Kultura cyfrowa.

Od 2002 roku kapituła Paszportów przyznaje także tytuł Kreatora Kultury. Tym razem otrzymała go Krystyna Janda "za błyskotliwość, pracowitość, odwagę artystyczną i życiową".

Gala Paszportów odbyła się we wtorek w Teatrze Polskim w Warszawie.

(SK, 09.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 09, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ponad 65 tys. zł zebrała "Gazeta Wyborcza" w ramach akcji z WWF Polska

Na koniec 2017 roku "Wyborcza" miała 133 tys. prenumeratorów cyfrowych (screen Agora.pl)

66 550 zł zebrała "Gazeta Wyborcza" (Agora) dzięki akcji "PrenumeRatuj", którą przeprowadzono we współpracy z WWF Polska. Pieniądze zostaną przekazane na pomoc zagrożonym gatunkom zwierząt.

Od 12 do 31 grudnia 2018 roku czytelnicy wykupujący dostęp do treści "Gazety Wyborczej" na Wyborcza.pl mogli wskazać gatunek zwierząt, któremu chcieli pomóc w ramach projektów WWF Polska, a wybierając okres prenumeraty: miesiąc (10 zł), kwartał (30 zł) lub rok (100 zł) – określić wysokość wsparcia.

Pod koniec ub.r. "Wyborcza" na swoich stronach, w serwisie Wyborcza.pl oraz w mediach społecznościowych mocno promowała akcję pod hasłem "Zmień czytanie w pomaganie".

Na koniec 2017 roku "GW" miała 133 tys. prenumeratorów cyfrowych (dane wydawcy). W listopadzie ub.r. jej średnia sprzedaż ogółem wynosiła 100 261 egz. (dane ZKDP).

(SK, 09.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.