Temat: Grand Press Photo

Dział:

Dodano: Styczeń 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wystawa Grand Press Photo 2018 w Białymstoku

Wernisaż Grand Press Photo 2018 w Białymstoku

Do 31 stycznia w Białostockim Ośrodku Kultury można oglądać pokonkursową wystawę Grand Press Photo 2018.

Na wystawę najlepszych zdjęć prasowych 2017 roku zapraszają organizatorzy konkursu: magazyn „Press” i Fundacja Grand Press.

Zaprezentowanych zostanie blisko 250 fotografii – są to zdjęcia pojedyncze, fotoreportaże, projekty dokumentalne. Prace te trafiły do finału konkursu, w którym jury przewodniczył fotoreporter światowej klasy, członek prestiżowej agencji VII: Stefano De Luigi.

- Byłem bardzo ciekaw produkcji polskich fotografów. Chciałem się przekonać, w jaki sposób fotografowie w Polsce pracują i jakie mają podejście do najważniejszych problemów społecznych, gospodarczych i politycznych. Jakość zgłoszonych prac mile mnie zaskoczyła – mówi Stefano De Luigi.

Oprócz niego w jury zasiadali: Beata Łyżwa-Sokół („Gazeta Wyborcza”), Arkadiusz Gola („Dziennik Zachodni), Peer Grimm (Deutsche Presse-Agentur), Andrej Reiser, Andrzej Zygmuntowicz.

Na wystawie można zobaczyć m.in. poruszające zdjęcia dokumentujące dramat ludności Rohingja, która z Birmy uciekła do Bangladeszu; przerażające obrazy po nawałnicy, jaka nawiedziła Polskę w ub.r.; świat widziany oczami młodych ludzi; mocne kadry z demonstracji w obronie sądów oraz z Marszu Niepodległości, niespodziewane sytuacje z zawodów sportowych. Są też zapadające w pamięć portrety polskich górali, obrazy dokumentujące zniszczenie polskich lasów, poruszająca opowieść o Igorze cierpiącym na zespół kociego krzyku czy wstrząsający dokument o własnym zmaganiu się fotografa z depresją. 

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ!

Mecenas Grand Press Photo 2018: Nikon

Partnerzy konkursu i wystaw: Sanofi, Provident Polska, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz Inicjatywa Nasza Niepodległa

Partnerzy wystaw: Drukarnia Andrus i thyssenkrupp Materials Poland S.A.

Partner wystawy miejskiej: Białostocki Ośrodek Kultury


ZDJĘCIA WSZYSTKICH LAUREATÓW MOŻNA ZOBACZYĆ NA STRONIE GRAND PRESS PHOTO

Kontakt dla mediów w sprawie wystawy: Magdalena Jankowska, tel. 601 780 003, m.jankowska@press.pl

(PAZ, 08.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Temat: film

Dział:

Dodano: Styczeń 08, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Kler” najbardziej kasowym polskim filmem po 1989 roku

"Kler" Wojciecha Smarzowskiego wszedł do kin 28 września 2018 roku (fot. materiały prasowe)

Film „Kler” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego zarobił w polskich kinach ponad 105 mln zł.

„Kler” wyprzedził „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana na liście filmów z największymi wpływami z kas polskich kin po 1989 roku. Obie produkcje zgromadziły z biletów ponad 105 mln zł, ale obraz Smarzowskiego wyprzedził ekranizację powieści Sienkiewicza o ponad 210 tys. zł.

„Kler” zanotował też najlepszy weekend otwarcia, stał się również największym kinowym przebojem XXI wieku w Polsce oraz trzecim filmem z najlepszym wynikiem oglądalności po 1989 roku. Do początku stycznia film Smarzowskiego obejrzało 5 184 258 widzów.

Jak informuje Rmf24.pl, 6 lutego „Kler” pojawi się na DVD i Blu-Ray.

(PAZ, 08.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.