Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

”Wiadomościom” TVP 1 przybyło widzów w grudniu

"Wiadomości" jako jedyny serwis informacyjny powiększyły w grudniu widownię (screen Wiadomosci.tvp.pl)

Spośród programów informacyjnych w grudniu 2018 roku widzów zyskały tylko "Wiadomości" TVP 1 w porównaniu z grudniem 2017 roku.

W grudniu 2018 roku "Fakty" w TVN oglądało średnio 2,87 mln widzów, czyli o 134,8 tys. mniej niż rok wcześniej. ”Teleexpress” w TVP 1 gromadził średnio 2,46 mln widzów (o 55,4 tys. mniej), ”Wiadomości” w TVP 1 - 2,27 mln widzów (o 29,5 tys. więcej), ”Wydarzenia” w Polsacie - 2,11 mln widzów (o 121,2 tys. mniej), a ”Panoramę” w TVP 2 - 1,19 mln widzów (o 150,9 tys. mniej).

Przy uwzględnieniu emisji programów informacyjnych również w kanałach informacyjnych "Fakty" w TVN i TVN 24 BiŚ miały łącznie 3,1 mln widzów (o 70,8 tys. mniej), ”Teleexpress” w TVP 1 i TVP Info - 3,1 mln (o 78,7 tys. mniej), ”Wiadomości” w TVP 1 i TVP Info - 2,82 mln widzów (o 69,3 tys. więcej), ”Wydarzenia” w Polsacie i Polsat News - 2,27 mln widzów (o 145 tys. mniej), a ”Panorama” w TVP 2 i TVP Info - 1,61 mln widzów (o 246,5 tys. mniej).

Po informacji w "Presserwisie" o widowni programów informacyjnych w pierwszym półroczu 2018 roku firma Nielsen Audience Measurement oświadczyła, że ze względu na fakt, iż "Wiadomości" emitowane w TVP 1 i TVP Info "nie kończą się dokładnie o tej samej porze, nie możemy wprost i jednoznacznie zastosować zasady polegającej na sumowaniu wyników oglądalności z dwóch anten dla programów nadawanych symultanicznie". Jednocześnie Nielsen przyznał, że nieuwzględnianie w analizie oglądalności widzów "Wiadomości" z TVP Info "nie jest również właściwe”.

Dane: Nielsen Audience Measurement.

(KOZ, 04.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 04, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rekordowa wartość fuzji i przejęć na rynku telewizyjnym w USA w 2018 roku

(fot. Pixabay.com)

W 2018 roku wartość przejęć i akwizycji na amerykańskim rynku telewizyjnym wyniosła 8,4 mld dol., blisko dwa razy więcej niż w poprzednich dwóch latach – podaje "Financial Times".

Właścicieli zmieniły 162 stacje telewizyjne w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem niektórych ekspertów tak daleko idąca konsolidacja rynku ogranicza różnorodność informacji i opinii, jakie docierają do odbiorców.

Lokalne stacje telewizyjne nie wytrzymują jednak potrójnej presji: z jednej strony nie są w stanie ponosić coraz wyższych kosztów związanych z transmisją programów produkowanych przez wielkie sieci, z drugiej – konkurować z takimi gigantami jak Netflix czy Google, a także trudno im zachować niezależność wobec konsolidacji telewizji kablowych.

(MC, 04.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.