Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Grudzień 31, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Papież przyjął rezygnację rzecznika Watykanu

Greg Burke, dawniej korespondent telewizji Fox News i watykanista, był rzecznikiem Watykanu od sierpnia 2016 roku (fot. Pixaby)

Papież Franciszek przyjął rezygnację złożoną przez rzecznika Watykanu Grega Burke' a i jego zastępczynię Palomę Garcię Ovejero - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe Stolicy Apostolskiej. 

Watykan ogłosił, że papież mianował tymczasowym dyrektorem biura prasowego Stolicy Apostolskiej Alessandro Gisottiego. Do tej pory pełnił on funkcję koordynatora mediów społecznościowych watykańskiej dykasterii ds. komunikacji. To wieloletni dziennikarz Radia Watykańskiego.

Amerykanin Greg Burke, dawniej korespondent telewizji Fox News i watykanista, był rzecznikiem Watykanu od sierpnia 2016 roku. Wcześniej był zastępcą rzecznika księdza Federico Lombardiego. Jest członkiem numerariuszem prałatury Opus Dei.

Także dotychczasowa zastępczyni Burke'a Hiszpanka Paloma Garcia Ovejero odchodzi ze stanowiska po około dwóch latach.

Greg Burke napisał na Twitterze, że do dymisji jego i zastępczyni doszło w "okresie przemian" watykańskich mediów. "Uważamy, że będzie lepiej, gdy Ojciec Święty będzie miał pełną swobodę w stworzeniu nowego zespołu" - dodał.

(PAP, KOZ, 31.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Styczeń 03, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były dziennikarz "GW" rzecznikiem Warty Poznań

Piotr Leśniowski przez 19 lat pracował w poznańskim oddziale "Gazety Wyborczej" (fot. materiały Warty Poznań)

Piotr Leśniowski, były dziennikarz poznańskiego oddziału "Gazety Wyborczej", został rzecznikiem prasowym Warty Poznań.

Z początkiem stycznia Leśniowski zastąpił na stanowisku Michała Wieczorka, który pozostał w klubie. Nowy rzecznik będzie odpowiadać za kontakty z mediami oraz sprawy wiązane z PR i marketingiem. Od 1998 do początku 2017 roku był związany z poznańskim oddziałem "Gazety Wyborczej". Od 2014 roku był w nim szefem redakcji sportowej. Przez ostanie dwa lata zajmował się marketingiem.

Warta Poznań występuje w piłkarskiej I lidze.

(PAZ, 03.01.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.