Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 19, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radiowa Jedynka będzie transmitowała koncerty kameralne

Jako pierwszy w nowym cyklu wystąpi João de Sousa (fot. materiały prasowe)

Program I Polskiego Radia rozpoczyna cykl kameralnych koncertów "Scena Szpilmana - Jedynka live!".

Co miesiąc w studiu im. Władysława Szpilmana odbywać się będą koncerty artystów z całego świata. Występy transmitowane będą w Programie I Polskiego Radia w paśmie "Tu jest muzyka".

Cykl zainauguruje w czwartek występ, pochodzącego z Portugalii, João de Sousy, który w listopadzie wydał album "Ideal".

(KOZ, 19.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 19, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CMWP SDP wstawia się za dziennikarką Radia Rzeszów

Prezes Radia Rzeszów doniósł do prokuratury na Grażynę Bochenek, że w jej audycji słuchacz nazwał prezydenta Andrzeja Dudę "figurantem" (screen: YouTube.com/Wilnoteka)

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP zaapelowało do prezesa Radia Rzeszów Przemysława Tejkowskiego o anulowanie nagany dziennikarce rozgłośni Grażynie Bochenek i przywrócenie jej dotychczasowych obowiązków.

Prezes Radia Rzeszów doniósł do prokuratury na Grażynę Bochenek, że w jej audycji słuchacz nazwał prezydenta Andrzeja Dudę "figurantem". Zawiadomienie dotyczyło możliwości popełnienia przestępstwa - publicznego znieważenia prezydenta RP przez dziennikarkę rozgłośni poprzez wyemitowanie na antenie wypowiedzi słuchacza. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa.

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP w wydanym oświadczeniu "stanowczo przypomina, iż dziennikarz nie powinien być karany za słowa wypowiadane w audycji przez inną osobę, a zdjęcie z anteny jego programów uniemożliwia mu w praktyce wykonywanie zawodu dziennikarza w miejscu, w którym jest zatrudniony, co jest wyjątkowo dokuczliwą represją".

W obronie Grażyny Bochenek stanął zespół Radia Rzeszów. Protest zespołu poparło Towarzystwo Dziennikarskie.

(KOZ, 19.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.