Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 18, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dorota Gawryluk dementuje, że miałaby zostać szefową TVP

"To bajki wyssane z palca" - mówi Dorota Gawryluk o kolacjach z Jackiem Kurskim (fot. archiwum "Press")

Dorota Gawryluk, dyrektor pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat, w wywiadzie dla "Tygodnika Do Rzeczy" (Orle Pióro) zaprzeczyła doniesieniom, jakoby miała zastąpić Jacka Kurskiego w fotelu prezesa TVP.

Gawryluk została zapytana o pogłoski na temat jej "intensywnych spotkań" z prezesem TVP Jackiem Kurskim, którego miałaby zastąpić. "Mówi się, że w każdej plotce tkwi ziarno prawdy, ale w przypadku tej plotki owego ziarna zdecydowanie nie widzę" – podkreśliła Gawryluk. Na temat wspólnych kolacji z Kurskim w miejscach publicznych powiedziała: "To bajki wyssane z palca".

Marcin Makowski zapytał Gawryluk, jakie reformy byłyby potrzebne w TVP lub w "Wiadomościach", gdyby została szefową telewizji publicznej. "W przypadku mediów publicznych musiałby być zawarty ponadpolityczny pakt, na który się przecież nie zanosi" – odparła.

Pytana o autocenzurę w Polsacie, o której pisał niedawno "Newsweek", ironizowała: – Podobno wystarczy też, że mrugnę albo zrobię jakiś grymas twarzy, i reporterzy wiedzą, jak mają montować materiał. Gawryluk nazwała "stygmatyzacją" mówienie, że Polsat stał się "PiS-owski wraz ze zmianą władzy i kłopotami w interesach Zygmunta Solorza". Na pytanie o to, czy jest w Polsce problem z wolnością mediów, odpowiedziała z kolei: – Nie wiem. To jest w jakiejś mierze niekończący się problem, bo wolności w przestrzeni publicznej mamy tyle, ile sobie wywalczymy, i nigdy nie można na tym obszarze stwierdzić, że walka została wygrana. 

Dorota Gawryluk jest szefową informacji i publicystyki w Polsacie od kwietnia.

(PAZ, 18.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.