Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Przekrój” wprowadził opłaty za teksty w internecie

Cyfrowe archiwum tygodnika "Przekrój" można przeglądać bezpłatnie (screen: Przekroj.pl)

Materiały kwartalnika „Przekrój” (Fundacja Przekrój) można czytać online, ale są one płatne.

Subskrypcja cyfrowa jest dostępna w dwóch wariantach: miesięcznym za 7,90 zł i kwartalnym za 14,90 zł. W zamian za opłaty internauci mają dostęp do cyfrowych wydań kwartalnika, które ukazały się po wznowieniu wydawania tytułu w grudniu 2016 roku oraz do wszystkich materiałów w serwisie Przekroj.pl. Bez opłat udostępnione jest siedem artykułów miesięcznie oraz cyfrowe archiwum „Przekroju” zawierające wszystkie wydania tygodnika z lat 1945-2000.

Do 2013 roku „Przekrój” był wydawany jako tygodnik. Poprzedni wydawca "Przekroju" - Gremi Media - sprzedał tytuł fotografowi Tomaszowi Niewiadomskiemu za 7 mln zł.

(PAZ, 11.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zamordowani i szykanowani dziennikarze "człowiekiem" roku "Time'a"

Dżamal Chaszodżdżi w filmie prezentującym nagrodzonych "strażników" (screen: Time.com)

Tygodnik "Time" uznał za "człowieka" roku 2018 zamordowanych, więzionych i szykanowanych dziennikarzy, specjalnie wyróżniając Dżamala Chaszodżdżiego. Na swoich okolicznościowych okładkach pisze o "strażnikach i wojnie o prawdę".

Obok Chaszodżdżiego "Time" nagrodził amerykański dziennik "Capital Gazette", której pięciu pracowników zastrzelono w czerwcu w redakcji, dwóch reporterów agencji Reutera, Kyaw Soe Oo i Wa Lone, we wrześniu skazanych w Birmie na siedem lat więzienia za uzyskanie dostępu do tajnych dokumentów, oraz szefową filipińskiego serwisu Rappler Marię Ressę.

Z okazji nagród tygodnik zaprezentował cztery okolicznościowe czarno-białe okładki. W ogłoszonej w poniedziałek rundzie finałowej oprócz tegorocznych zwycięzców znaleźli się prezydent USA Donald Trump, prowadzący śledztwo w sprawie ingerencji Rosji w wybory w Stanach Zjednoczonych specjalny prokurator Robert Mueller oraz rosyjski prezydent Władimir Putin.

"Niezłomny człowiek z kozią bródką oraz delikatnym zachowaniem odważył się nie zgodzić ze swoim rządem. Mówił prawdę o jego brutalności wobec tych, którzy mówią otwarcie. I został za to zamordowany" - pisze o Chaszodżdżim "Time". Z niepokojem zauważa, że w tym roku "nie brakowało" innych przypadków przemocy wobec dziennikarzy. W kontekście tym wymienia m.in. Bangladesz, Brazylię, Sudan i Chiny.

Opozycyjny wobec władz w Rijadzie Chaszodżdżi został bestialsko zabity w saudyjskim konsulacie w Stambule, do którego poszedł 2 października, by załatwić formalności związane ze swoim ślubem. Władze saudyjskie przez długi czas twierdziły, że nie mają nic wspólnego z jego zaginięciem, ale ostatecznie przyznały, że doszło do zabójstwa.

"Time" każdego roku przyznaje tytuł człowieka roku postaciom, grupom czy ideom, które zdaniem tygodnika wywarły największy wpływ na aktualne wydarzenia.

(PAP, PAZ, 11.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.