Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fotoreportaż "Między blokami" Anny Liminowicz z Nagrodą im. Krzysztofa Millera

Anna Liminowicz (fot. Rozette Rago)

Zwyciężczynią pierwszej edycji Nagrody im. Krzysztofa Millera za odwagę patrzenia – konkursu organizowanego przez „Gazetę Wyborczą” – została Anna Liminowicz ze stowarzyszenia fotoreporterów inPRO za pracę „Między blokami”. 

Zwycięska praca pt. "Między blokami" jest zbiorem dwunastu fotografii obrazujących życie dwóch kobiet – Honoraty i Agnieszki, które tworzą związek i wspólnie wychowują dwójkę dzieci. W reportażu Anny Liminowicz oglądamy uwiecznione na zdjęciach sytuacje z ich codziennego życia, m.in. przygotowania rodziny do pierwszej wigilii we własnym mieszkaniu, imprezy z okazji 18. urodzin córki czy pożegnanie kobiet przed wyjazdem jednej z nich do pracy za granicę.

Jury przyznające Nagrodę im. Krzysztofa Millera doceniło materiał Liminowicz za odwagę w pokazaniu niezwykle trudnej historii rodzinnej i przedstawienie jej w sposób, który pozwala innym lepiej ją zrozumieć.

Laureatka najlepszego materiału fotograficznego 2018 roku otrzymała nagrodę w wysokości 10 tys. złotych. Zwycięską pracę w poniedziałek 17 grudnia czytelnicy zobaczą na łamach "Dużego Formatu", dodatku "Gazety Wyborczej".

Anna Liminowicz jest absolwentką Fotografii Prasowej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Była w gronie założycieli stowarzyszenia fotoreporterów inPRO oraz uczestniczyła w programie Masterclass VII Photo Agency 2016/2017. Zajmuje się głównie fotografią społeczną, w tym od pięciu lat realizuje dwa długoterminowe projekty. Jeden z nich – "Między blokami" został dwukrotnie nagrodzony w Grand Press Photo – w 2014 roku i 2016 roku.

Pozostałymi finalistami konkursu byli Alessio Paduano, Jacek Kusz, Wojciech Grzędziński, Julia Zabrodzka, Michał Dyjuk oraz Jan Jurczak. To ich prace jury wybrało spośród prawie 300 nadesłanych zgłoszeń, uznając je za najciekawsze i wzbogacające wiedzę o współczesnym świecie. Tematami podejmowanymi w nadesłanych fotoreportażach były najczęściej problemy uchodźców, relacje rodzinne, życie codzienne społeczności lokalnych, ale też zagrożenia ekologiczne i wojna. Wyróżnione materiały można obejrzeć w serwisie Wyborcza.pl/nagrodakrzysztofamillera.

(KOZ, 07.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ogłoszono laureatów VI edycji konkursu Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej

Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej zostały wręczone podczas gali, która odbyła się 9 grudnia w Warszawie (fot. materiały prasowe)

Ludmiła Anannikova, Michał Wójcik, Mateusz Ratajczak i twórcy inicjatywy Wolne Sądy zostali laureatami VI edycji konkursu Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej.

W kategorii Najlepszy materiał dziennikarski opublikowany drukiem, online, w telewizji bądź w radiu zwyciężyła Ludmiła Anannikova za artykuł „Niepełnosprawny? No to dożywocie" w „Dużym Formacie”, dodatku do „Gazety Wyborczej".

Nagrodę za Najlepszą książkę z zakresu literatury faktu otrzymał Michał Wójcik „Treblinka 43. Bunt w fabryce śmierci".

W kategorii Najlepsze w internecie zwyciężył Mateusz Ratajczak za cykl artykułów: „»Wilk z Wall Street« w Polsce. Ujawniamy, jak się bawią pracownicy »kotłowni«"; "Warszawskie »kotłownie«. Wyciągną ostatni grosz od inwalidy i wyśmieją straty klientów"; „Mój wujek jest miliarderem, a ja pomogę panu zarabiać. Ta historia trafiła na biurko Zbigniewa Ziobry” - publikowany w Money.pl.

W czwartej kategorii, Działalność publiczna, kapituła konkursu wyróżniła inicjatywę Wolne Sądy.

Nagrody zostały wręczone podczas gali, która odbyła się 9 grudnia w Warszawie.

Konkurs Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej jest wspólną inicjatywą tygodnika „Newsweek Polska” i Fundacji im. Teresy Torańskiej. Misją konkursu jest propagowanie kultury słowa w życiu publicznym oraz promowanie autorów znaczących materiałów dziennikarskich i postaw prospołecznych.

(MAK, 10.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.