Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bartosz Witak żegna się z Viacomem

Bartosz Witak w Viacomie pracował od 2003 roku (fot. materiały prasowe)

Po 15 latach z Viacom International Media Networks odchodzi Bartosz Witak, dyrektor generalny na region Europy Środkowo-Wschodniej i Izraela.

- Możemy potwierdzić, że Bartosz Witak rozstał się z Viacomem w celu realizacji innych projektów - informuje Agnieszka Krakós-Gorący, PR manager VIMN. Dodaje, że obecnie działania w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Izraela nadzoruje Elena Balmont, dyrektor generalna na Rosję, kraje Wspólnoty Niepodległych Państw i kraje bałtyckie. Pierwszy o odejściu Witaka napisał "Media & Marketing" w wydaniu internetowym.

Bartosz Witak dyrektorem generalnym na Europę Środkowo-Wschodnią i Izrael został w 2011 roku. Wcześniej był szefem ds. operacyjnych i strategii biznesowych na Polskę, Ukrainę i kraje bałtyckie oraz dyrektorem finansowym polskiego oddziału.

(KOZ, 07.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były prezes Grupy ITI Wojciech Kostrzewa nowym prezesem Billon Group

Wojciech Kostrzewa przez wiele lat był prezesem Grupy ITI (screen YouTube.com/RzeczpospolitaTV)

Rada Dyrektorów spółki powołała byłego prezesa Grupy ITI Wojciecha Kostrzewę na stanowisko prezesa Billon Group. Obowiązki zacznie pełnić w styczniu. Założyciel i dotychczasowy prezes Billona – Andrzej Horoszczak - obejmie stanowiska chief technology oraz chief visionary officer.

Kostrzewa na nowym stanowisku będzie odpowiedzialny za zarządzanie spółką, pozyskiwanie funduszy oraz współtworzenie strategicznych partnerstw i sojuszy na rynkach Europy i Azji. Z kolei Horoszczak będzie odpowiedzialny za rozwój technologii i zespołu inżynierskiego, aby przyspieszyć wdrożenia ostatnio podpisanych kontraktów.

Wojciech Kostrzewa od 2016 roku zaangażowany jest w rozwój Billon Group (firma tworzy platformę technologiczną dla korporacji i instytucji finansowych służącą do zarządzania pieniędzmi, danymi, eliminując operacyjną biurokrację) jako inwestor, a od 2017 także jako członek rady dyrektorów. Przez ostatnie 13 lat był prezesem Grupy ITI. Ponadto w latach 2005-2017 zasiadał w radzie nadzorczej Grupy TVN (której głównym akcjonariuszem do 2015 roku była Grupa ITI). Był także prezesem Polskiego Banku Rozwoju i BRE Banku (mBank).

Obecnie jest wiceprezesem Polskiej Rady Biznesu, wiceprezydentem Konferencji Lewiatan, członkiem rady dyrektorów szwajcarskiej grupy Stadler Rail, zasiada także w radach nadzorczych spółek grupy ubezpieczeniowej Ergo Hestia.

(JOG, 07.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.