Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 06, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Była dziennikarka radiowej Trójki pozwała Polskie Radio

Anna Rokicińska w Trójce pracowała 11 lat (screen: Fakty.tvn24.pl)

Była reporterka radiowej Trójki Anna Rokicińska, której Polskie Radio nie przedłużyło umowy o pracę, pozwała spółkę.

W pozwie dziennikarka chce ustalenia stosunku pracy i przywrócenia do pracy w Polskim Radiu. - W Polskim Radiu starałam się walczyć o prawa pracownicze, więc nie widzę powodu, dla którego miałabym przestać domagać się ich przestrzegania - mówi Anna Rokicińska.

W Trójce Anna Rokicińska pracowała przez 11 lat, głównie na tzw. umowach śmieciowych. Ostatnie dwie umowy były o pracę i tej drugiej jej nie przedłużono (jako powód Rokicińskiej podano, że jest "konfliktowa" i "niekreatywna"). "Zakres obowiązków był tożsamy. Zatem te śmieciowe powinny być o pracę. W konsekwencji umowa o pracę powinna być na czas nieokreślony" - tłumaczyła "Presserwisowi" Rokicińska. Dziennikarka otrzymała propozycję przejścia do radiowej Czwórki, ale tam też pracowałaby na umowie na czas określony (do sierpnia).

Anna Rokicińska jest w zarządzie Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programów Trzeciego i Drugiego Polskiego Radia.

(KOZ, 06.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.