Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tytuły będą rzadziej kontrolowane przez ZKDP, z wyjątkiem prasy branżowej

Powodem zmian w częstotliwości audytów tytułów są m.in. oszczędności (fot. Pixabay)

Zjazd Związku Kontroli Dystrybucji Prasy przyjął zmiany w regulaminie, dzięki którym tytuły będą podlegać audytowi ZKDP co najmniej raz na trzy lata, a nie raz do roku, jak do tej pory. Do tego będą wybierane losowo. Wyjątkiem jest prasa branżowa, którą dalej obowiązywać będzie coroczny obowiązek audytu.

– Prasa branżowa zaproponowała, aby ją obejmował obowiązek audytu corocznego. Zjazd taki wniosek uwzględnił – mówi "Presserwisowi" dyrektor biura ZKDP Iwona Szczęsna. Jak dodaje, zmiany dotyczące częstotliwości przeprowadzania audytu zostały przyjęte jednomyślnie.

Zjazd dał zarządowi ZKDP wolną rękę, jeśli chodzi o termin ogłoszenia listy tytułów do kontroli. – Zarząd będzie mógł to ogłosić w dowolnym momencie. Wtedy, kiedy będzie gotowy. Nie musi być to dzień 31 marca, jak proponowano wcześniej – informuje Szczęsna.

O planowanych zmianach w częstotliwości audytów pisaliśmy już w "Presserwisie". ZKDP tłumaczył, że ich celem są m.in. oszczędności. Zjazd przyjął we wtorek także zapis dotyczący skrócenia czasu (o dwa tygodnie) składania deklaracji dystrybucji przez miesięczniki i dwutygodniki. Do tej pory miały na to dwa miesiące. Teraz, podobnie jak inne czasopisma, będą miały półtora miesiąca.

(KW, 05.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.