Dział: REKLAMA

Dodano: Grudzień 05, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nike reklamodawcą roku według AdAge

Jedną z bohaterek reklamy Nike "Dream Crazy" była tenisistka Serena Williams (screen: Youtube.com/Nike)

Magazyn AdAge reklamodawcą roku 2018 ogłosił firmę Nike, za odważną decyzję, by twarzą jej kampanii został Colin Kaepernick. Reklama wywołała wiele kontrowersji, ale została bardzo dobrze przyjęta przez fanów sportowca i zwolenników marki. 

Magazyn wyróżnił też inne firmy, wśród których znalazła się Coca-Cola, za odwagę, by zainwestować w kampanię reklamową podupadającej marki Diet Coke; MedMen, firma sprzedająca marihuanę, za wszechstronną promocję produktu, który w wielu amerykańskich stanach pozostaje nielegalny.

Wytwórnia Warner Bros. została wyróżniona za kampanię, która przyczyniła się do sukcesu ryzykownej produkcji, jaką był film „Crazy Rich Asians”. Linię kosmetyków Fenty Beauty, którą stworzyła Rihanna wraz z grupą LVMH, AdAge docenił za znakomite wykorzystanie w reklamie mediów społecznościowych i portali handlowych.

Wśród wyróżnionych znalazły się też: firma Epic Games za kampanię gry "Fortnite," której darmowa wersja przyciągnęła 125 mln użytkowników na całym świecie; NBA – za skuteczną walkę o przyciągnięcie młodych fanów koszykówki; Salesforce – globalna firma specjalizująca się w zarządzaniu relacjami z klientami (CRM) – za niekonwencjonalny marketing i wykorzystywanie takich wydarzeń jak konferencja Dreamforce w San Francisco, która przyciąga około 170 tys. profesjonalistów.

AdAge podaje, że największym globalnym reklamodawcą został Samsung, który w minionym roku wydał na reklamę 11,2 mld dol. Dalej były: Tencent Holding, 21st Century Fox, Adidas, Aeon, Alibaba, Alphabet (Google), Amazon, America Movil, American Express, Astellas Pharma, Anheuser-Busch, Apple, i AT&T.

(MC, 05.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.