Temat: Grand Press

Dział:

Dodano: Grudzień 03, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nagroda im. B. Tomaszewskiego: Kołodziejczyk, Laskowski i Żukowski nominowani

Michał Kołodziejczyk z Wirtualnej Polski, Jacek Laskowski z TVP Sport i Mirosław Żukowski z „Rzeczpospolitej” są nominowani do tegorocznej Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego. Zostanie ona przyznana po raz czwarty. Nagrodę ustanowił magazyn „Press” w porozumieniu z Fundacją im. Bohdana Tomaszewskiego.

Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego otrzymuje dziennikarz sportowy mający doskonały warsztat dziennikarski, prezentujący elegancję w posługiwaniu się językiem polskim oraz wysoką kulturę zawodową i osobistą. Laureat otrzymuje statuetkę – replikę pucharu wręczanego zwycięzcom turnieju tenisowego Bohdan Tomaszewski Cup i czek na 10 tys. zł. Partnerem nagrody jest BGŻ BNP Paribas.

O wskazanie dziennikarzy godnych otrzymania tego wyróżnienia redakcja „Press” poprosiła szefów polskich redakcji sportowych oraz cenionych dziennikarzy i komentatorów sportowych, w tym laureatów poprzednich edycji konkursu: Stefana Szczepłka, Włodzimierza Szaranowicza i Pawła Wilkowicza. Spośród otrzymanych zgłoszeń redakcja wybrała nominowanych. Są to (w kolejności alfabetycznej):

Michał Kołodziejczyk (WP SportoweFakty) – mistrz wywiadów z bohaterami sportowych aren. Pokazuje ich w innym świetle niż stadionowe reflektory. Rozmówców potrafi nakłonić do szczerych wyznań, dzięki czemu kibice poznają prawdziwe oblicze swoich idoli. To dziennikarz prawdziwie multidyscyplinarny – doskonale radzi sobie w prasie, radiu, telewizji, internecie i mediach społecznościowych. Wszędzie dba o kulturę słowa.

Jacek Laskowski (TVP Sport) – najlepszy z Polaków na tegorocznym mundialu w Rosji. Jego podsumowanie: „Mamy mundial 4K: Kolumbia, Kazań, klęska, czwarte »k« proszę sobie dopisać według własnego uznania” – przejdzie do historii występów polskich piłkarzy. Na gorąco stawia celne diagnozy, czasem bardzo bolesne. Nic w tym dziwnego skoro z wykształcenia jest lekarzem. Równie barwnie jak piłkę nożną komentuje piłkę ręczną i siatkówkę.

Mirosław Żukowski („Rzeczpospolita”) – wytrawny znawca tenisa, lekkiej atletyki, narciarstwa, piłki nożnej, boksu, olimpizmu. Podobnie jak patron nagrody sport postrzega jako zjawisko kulturowe i socjologiczne. Za osiąganymi wynikami sportowymi zawsze widzi człowieka. Swoją wiedzę i przemyślenia przekazuje wykwintną polszczyzną. Od blisko ćwierć wieku kieruje działem sportowym „Rzeczpospolitej”. Jest autorytetem dla kilku pokoleń dziennikarzy sportowych.

Laureata Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego 2018 ogłosimy podczas gali finałowej Grand Press, która odbędzie się 11 grudnia w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin.

(CP, 03.12.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.