Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 29, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Startuje pierwszy kanał telewizyjny w 8K

(fot. Pixabay.com)

Japoński nadawca publiczny NHK oficjalnie potwierdził, że wkrótce uruchomi kanał telewizyjny w rozdzielczości 8K.

Start kanału o nazwie BS8K zaplanowano na sobotę, 1 grudnia. NHK zapowiada, że nowy kanał stanie się w przyszłości platformą do prezentacji ważnych wydarzeń w rozdzielczości 8K. Planowane są m.in. bezpośrednie transmisje z igrzysk olimpijskich w 2020 roku, które odbędą się w Japonii.

Na początku grudnia portfolio japońskiego nadawcy wzbogaci się o kanał BS4K - nadawany w rozdzielczości 4K.

(LL, 29.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 29, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W TVP Info porównano Rosję do nazistowskiej formacji SS

Gośćmi prowadzącego Michała Rachonia byli dr Jerzy Targalski oraz Kamil Basaj z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń (screen: Twitter.com/Minęła 20)

„Achtung RuSSia” - napis o takiej treści oraz głowa Władimira Putina nad skrzyżowanymi kośćmi pojawiły się na grafice w studio TVP Info w trakcie środowego programu „Minęła dwudziesta”.

W słowie „Russia” użyto typografii stosowanej przez nazistowską formację SS, uznanej za organizację zbrodniczą. Obok napisu wyświetlono głowę prezydenta Rosji Władimira Putina nad skrzyżowanymi kośćmi. Podobny symbol był używany właśnie przez SS.

W programie „Minęła dwudziesta” gośćmi prowadzącego Michała Rachonia byli dr Jerzy Targalski oraz Kamil Basaj z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń. Dyskutowano o konflikcie rosyjsko-ukraińskim.

Jak informuje Radiozet.pl, do czwartkowego popołudnia do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie wpłynęła żadna skarga na środowy program w TVP Info.

Czekamy na odpowiedź TVP na nasze pytania w tej sprawie.

(PAZ, 29.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.