Dział: RADIO

Dodano: Listopad 26, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Piotr Warner, dziennikarz Radia Opole

(fot. Pixabay.com)

W wieku 48 lat zmarł w niedzielę Piotr Warner, dziennikarz sportowy Radia Opole.

Pele, bo tak był nazywany w redakcji, zasłabł w środę w Kędzierzynie-Koźlu przed rozpoczęciem meczu Ligi Mistrzów siatkarzy. Jak podaje Nto.pl, dziennikarz doznał udaru.

„Był gotowy do pracy. Miał w ręku mikrofon, a na głowę założone słuchawki. Miał komentować kolejny mecz swojej ukochanej ZAKSY” - informuje Radio.opole.pl.

Udzielono mu pomocy medycznej, następnie trafił do szpitala. Zmarł w niedzielę około godz. 8 rano.

Piotr Warner przez lata współpracował m.in. ze „Strzelcem Opolskim”, Radiem Park, „Tygodnikiem Krapkowickim” oraz „Nową Gazetą Lokalną”.

(PAZ, 26.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 28, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes Radia Gdańsk chce zwolnić Agnieszkę Michajłow i Jacka Naliwajka

Agnieszka Michajłow przez ok. 18 lat prowadziła poranne rozmowy w Radiu Gdańsk, Jacek Naliwajek jest związany z rozgłośnią od 1994 roku (Starscream/ WikimediaCommons)

Prezes Radia Gdańsk Dariusz Wasielewski chce zwolnić dwoje czołowych dziennikarzy rozgłośni: Agnieszkę Michajłow i Jacka Naliwajka – dowiedział się "Presserwis".

Działające w Radiu Gdańsk związki zawodowe otrzymały informację o zamiarze rozwiązania z nimi umów o pracę. Jak ustaliliśmy, prezes Wasielewski w pismach twierdzi, że przyczyną jest utrata zaufania: nielojalność wobec pracodawcy, podważanie wiarygodności zarządu, kontestowanie uzgodnień kolegium redakcyjnego (w przypadku Michajłow dodatkowo niewypełnianie poleceń). – Mieli własne zdanie. Nie byli klakierami tej ekipy – mówi jeden z dziennikarzy Radia Gdańsk.

"Z całym szacunkiem – nie zwykłem rozmawiać z kolegami za pośrednictwem mediów. Komentarza nie będzie" – odpisał na pytanie o powody zwolnienia dziennikarzy Dariusz Wasielewski.

Agnieszka Michajłow nie chce się na ten temat wypowiadać. Komentować sprawy nie chce również Jacek Naliwajek. – Na razie dowiedziałem się od związków zawodowych, że jest takie pismo. Nikt z zarządu ze mną nie rozmawiał. Wcześniej były sygnały, że politycznie nie odpowiadam – mówi Naliwajek.

W czwartek Michajłow prowadziła spotkanie autorskie z Radosławem Sikorskim, autorem książki "Polska może być lepsza".

Agnieszka Michajłow przez ok. 18 lat prowadziła poranne rozmowy w Radiu Gdańsk. Kilka miesięcy temu została kierownikiem redakcji reportażu i edukacji. Jest również zastępcą sekretarza programu.

Jacek Naliwajek jest związany z Radiem Gdańsk od 1994 roku. W latach 2006–2011 był wiceprezesem rozgłośni. Obecnie pełni funkcję sekretarza programu i prowadzi audycje.

(KOZ, 28.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.