Dział: RADIO

Dodano: Listopad 22, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RPO pyta Polskie Radio o audycję, w której nazwano Bartoszewskiego "bydlakiem"

Prowadzący audycję "Trójka na poważnie" Wojciech Reszczyński nie zareagował na obraźliwe słowa (screen YouTube/Telewizja wPolsce.pl)

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar zwrócił się do p.o. prezesa Polskiego Radia Andrzeja Rogoyskiego o wyjaśnienia w sprawie audycji, w której nazwano nieżyjącego prof. Władysława Bartoszewskiego "bydlakiem".

Chodzi o audycję "Trójka na poważnie" wyemitowaną 7 listopada w Programie III Polskiego Radia. Gość programu Paweł Piekarczyk użył obraźliwych słów wobec Władysława Bartoszewskiego. Prowadzący audycję Wojciech Reszczyński nie zareagował.

Bodnar w piśmie do Rogoyskiego podkreśla, że sytuacja spotkała się z negatywnymi opiniami słuchaczy i budzi wątpliwości z punktu widzenia etyki dziennikarskiej. Rzecznik poprosił o wskazanie, jakie działania podjęto w celu zapobiegania podobnym wypowiedziom w przyszłości.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała kilka skarg na Program III Polskiego Radia, a dyrekcja anteny zawiesiła Reszczyńskiego.

(GDYJ, 22.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

PODOBNE ARTYKUŁY

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 22, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andrzej Rogoyski powołany na prezesa Polskiego Radia

Andrzej Rogoyski od 6 sierpnia pełnił obowiązki prezesa Polskiego Radia (fot. Łukasz Kowalski/Polskie Radio)

Rada Mediów Narodowych powołała Andrzeja Rogoyskiego na stanowisko prezesa Polskiego Radia.

Andrzej Rogoyski był jedynym kandydatem zgłoszonym przez RMN. Za jego powołaniem głosowało trzech członków, a dwóch było przeciw.

Rogoyski od 6 sierpnia był oddelegowany z rady nadzorczej Polskiego Radia, której był przewodniczącym, do wykonywania czynności prezesa spółki. Wówczas zawieszono w obowiązkach prezesa Jacka Sobalę, którego później RMN odwołała.

Andrzej Rogoyski wszedł do rady nadzorczej Polskiego Radia pod koniec 2016 roku. Jest adwokatem, zastępcą przewodniczącego Trybunału Stanu. W przeszłości był m.in. radnym AWS na warszawskim Żoliborzu i stołecznym działaczem Platformy Obywatelskiej (kandydował na przewodniczącego stołecznych struktur PO).

(KOZ, 22.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.