Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 22, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd prawomocnie umorzył wniosek ŻW przeciwko dziennikarzom Onet.pl

O postanowieniu sądu dziennikarka Onet.pl Edyta Żemła poinformowała na Twitterze (screen: Twitter.com/Edytazemla)

Sąd Okręgowy w Krakowie podtrzymał postanowienie sądu pierwszej instancji o umorzeniu postępowania karnego wobec dziennikarzy Onet.pl – Marcina Wyrwała, Edyty Żemły i Pawła Ławińskiego z prywatnego aktu oskarżenia Żandarmerii Wojskowej. Chodzi o serię tekstów portalu m.in. o molestowaniu i mobbingu w ŻW.

Przypomnijmy: w lipcu tego roku dwaj generałowie: Tomasz Połuch, komendant główny Żandarmerii Wojskowej i jego zastępca Robert Jędrychowski pozwali dziennikarzy Onet.pl. Domagali się przeprosin i zadośćuczynienia w wysokości 30 tys. zł.

W środę wieczorem Onet.pl poinformował, że Sąd Okręgowy w Krakowie w połowie listopada podtrzymał w całości decyzję sądu pierwszej instancji o umorzeniu postępowania karnego z art. 212 wobec dziennikarzy Onet.pl. Informację o postanowieniu sądu potwierdził w rozmowie z „Presserwisem” mec. Konrad Orlik reprezentujący dziennikarzy.

Jak podaje portal, sędzia zakwestionowała uprawnienie komendanta głównego Żandarmerii Wojskowej do reprezentowania instytucji w sprawie o jej pomówienie. Następnie sąd zgodził się z argumentacją sądu pierwszej instancji, m.in. że dziennikarze działali w ważnym interesie społecznym oraz że nie powinni odpowiadać za treść wypowiedzi swoich rozmówców. W uzasadnieniu sąd przywołał również prawo obywateli do informacji i jawności życia publicznego.

Z biurem prasowym Żandarmerii Wojskowej nie udało nam się skontaktować.

(PD, 22.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 22, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

YouTube kupuje licencje na filmy

YouTube nie ujawnił szczegółów kontraktów ze studiami filmowymi (fot. archiwum Press)

YouTube bez rozgłosu rozpoczął kupowanie na amerykańskim rynku licencji na filmy, które będą zarabiać na siebie reklamami. Na razie stawia na przeboje, które miały masową publiczność, jak „Rocky” czy „Terminator”.

YouTube nie ujawnił warunków kontraktów ze studiami filmowymi ani tego, czy będzie się z nimi dzielić dochodami z reklam. Jak ocenia serwis Ad Age, pomysł może się okazać dobrym rozwiązaniem zarówno dlatego, że tworzy publiczność, która potraktuje YouTube jak nowy telewizyjny kanał filmowy, jak i ze względu na rosnący popyt na filmy z rynku premium przynoszące większe zyski z reklam. 

– Docelowo firma może dać reklamodawcom sposobność sponsorowania filmów, aby użytkownicy nie musieli ich poszukiwać na innych platformach streamingowych – powiedział dyrektor YouTube ds. zarządzania produktami Rohit Dhawan.

(MC, 22.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.