Dział: RADIO

Dodano: Listopad 21, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rogoyski jedynym kandydatem na prezesa Polskiego Radia

Andrzej Rogoyski wykonuje obowiązki prezesa Polskiego Radia od 6 sierpnia (screen YouTube.com/Polskie Radio)

Przewodniczący rady nadzorczej Polskiego Radia Andrzej Rogoyski, który pełni obowiązki prezesa spółki, jest jedynym kandydatem na jej prezesa - dowiedział się Press.pl.

Do południa w środę członkowie Rady Mediów Narodowych mogli zgłaszać kandydatów na prezesa Polskiego Radia. Zgłoszono jedynie Andrzeja Rogoyskiego. Wyborem prezesa spółki RMN zajmie się podczas czwartkowego posiedzenia.

Andrzej Rogoyski został oddelegowany do wykonywania czynności prezesa Polskiego Radia przez radę nadzorczą 6 sierpnia, kiedy zawieszony został w obowiązkach prezes spółki Jacek Sobala (później odwołany przez Radę Mediów Narodowych).

Andrzej Rogoyski wszedł do rady nadzorczej Polskiego Radia pod koniec 2016 roku. Jest adwokatem, zastępcą przewodniczącego Trybunału Stanu. W przeszłości był m.in. radnym AWS na warszawskim Żoliborzu i stołecznym działaczem Platformy Obywatelskiej (kandydował na przewodniczącego stołecznych struktur PO).

(KOZ, 21.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 22, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RPO pyta Polskie Radio o audycję, w której nazwano Bartoszewskiego "bydlakiem"

Prowadzący audycję "Trójka na poważnie" Wojciech Reszczyński nie zareagował na obraźliwe słowa (screen YouTube/Telewizja wPolsce.pl)

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar zwrócił się do p.o. prezesa Polskiego Radia Andrzeja Rogoyskiego o wyjaśnienia w sprawie audycji, w której nazwano nieżyjącego prof. Władysława Bartoszewskiego "bydlakiem".

Chodzi o audycję "Trójka na poważnie" wyemitowaną 7 listopada w Programie III Polskiego Radia. Gość programu Paweł Piekarczyk użył obraźliwych słów wobec Władysława Bartoszewskiego. Prowadzący audycję Wojciech Reszczyński nie zareagował.

Bodnar w piśmie do Rogoyskiego podkreśla, że sytuacja spotkała się z negatywnymi opiniami słuchaczy i budzi wątpliwości z punktu widzenia etyki dziennikarskiej. Rzecznik poprosił o wskazanie, jakie działania podjęto w celu zapobiegania podobnym wypowiedziom w przyszłości.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji otrzymała kilka skarg na Program III Polskiego Radia, a dyrekcja anteny zawiesiła Reszczyńskiego.

(GDYJ, 22.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.