Dział: RADIO

Dodano: Listopad 19, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W czwartek RMN zajmie się wyborem prezesa Polskiego Radia

Andrzej Rogoyski wykonuje obowiązki prezesa Polskiego Radia od 6 sierpnia (screen YouTube.com/Polskie Radio)

W czwartek 22 listopada Rada Mediów Narodowych ma wybrać prezesa Polskiego Radia - dowiedział się "Presserwis".

Na czwartek zwołano posiedzenie RMN, w porządku którego znalazł się wybór szefa publicznego radia. Będzie to kolejne podejście Rady - wcześniej miała ona tego dokonać 7 listopada, ale dzień przed posiedzeniem zostało ono odwołane.

Obowiązki prezesa Polskiego Radia pełni obecnie czasowo oddelegowany z rady nadzorczej jej przewodniczący Andrzej Rogoyski. To właśnie Rogoyski jest wskazywany do powołania na prezesa radia.

(KOZ, 19.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: RADIO

Dodano: Listopad 21, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Jan Zagozda, wieloletni dziennikarz muzyczny Polskiego Radia

(fot. Pixabay.com)

W wieku 88 lat zmarł Jan Zagozda - radiowiec, autor audycji muzycznych m.in. „Mijają lata zostają piosenki" i "Słodkie Radio Retro". Z publicznym radiem był związany przez 65 lat. 

Do Polskiego Radia trafił w 1953 roku na praktyki studenckie. Później pracował jako inżynier dyżurny. W 1975 roku zadebiutował jako prowadzący audycje. W swoich programach przypominał dawne przeboje m.in. z dwudziestolecia międzywojennego. Był autorem audycji oraz cykli „Przeboje czterdziestolatków”, „Lubię szum starej płyty”, „Mijają lata zostają piosenki”, „Wspomnienia pisane dźwiękiem”, „Słodkie Radio Retro”. Przez wiele pracował wspólnie ze zmarłą w 2015 roku Danutą Żelechowską. 

Za swoją działalność Jan Zagozda został wyróżniony statuetką Złotego Mikrofonu Polskiego Radia, Złotym Liściem Retro oraz nagrodą specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Został też odznaczony przez MKiDN srebrnym medalem "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis”. 

(PAZ, 21.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.