Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CNN pozywa administrację Trumpa

Biały Dom w Waszyngtonie (fot. David Everett Strickler/Unsplash.com)

Telewizja CNN pozwała we wtorek administrację prezydenta Donalda Trumpa w związku z odebraniem stałej akredytacji prasowej głównemu korespondentowi tej sieci w Białym Domu Jimowi Acoście.

CNN domaga się przywrócenia tej akredytacji, którą Biały Dom anulował w środę po konferencji prasowej, podczas której Trump poczuł się urażony pytaniami dziennikarza na temat śledztwa w sprawie Russiagate i karawany migrantów z Ameryki Środkowej nazywanej przez prezydenta ”inwazją”. 

Rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders zapowiedziała, że administracja „będzie się energicznie bronić przed tym pozwem”. W ubiegłym tygodniu Sanders uzasadniła odebranie akredytacji reporterowi tym, że „dotknął dłońmi młodą kobietę”. Chodzi o asystentkę z Białego Domu, która usiłowała odebrać Acoście mikrofon, gdy zadawał pytania. Sanders pokazała też nagranie wideo tej sytuacji, które – zdaniem ekspertów – zostało zmanipulowane tak, aby gesty Acosty wydały się bardziej agresywne.

Trump zagroził ostatnio, że będzie odbierał akredytacje tym korespondentom pracującym w Białym Domu, którzy „nie okażą mu szacunku”.

(MC, 14.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„PS”: Ekstraklasa SA oferuje TVP pakiet transmisji za 55 mln zł rocznie

Kluby zadeklarowały gotowość do dostosowania terminów rozpoczęcia meczów w danej kolejce do ramówki TVP (screen: Ekstraklasa.org)

Ekstraklasa SA przedstawiła TVP ofertę rocznego pakietu transmisji 37 atrakcyjnych meczów piłkarskiej ekstraklasy za 55 mln zł plus bonusy - informuje „Przegląd Sportowy”.

Na początku listopada rada nadzorcza, zarząd i prezes TVP Jacek Kurski zdecydowali, że nie przeznaczą 70 milionów zł na prawa do pokazywania hitów każdej kolejki piłkarskiej Ekstraklasy. Tyle, według ustaleń portalu Weszlo.com telewizja publiczna chciała początkowo zapłacić za sezon pokazywania rozgrywek wspólnie z platformą NC+, która za pozostałe siedem meczów w każdej kolejce miałaby wyłożyć 180 mln zł. 

Jak informuje „PS”, TVP deklaruje gotowość do zapłacenia 45 mln zł za sezon. To jednak mniej, niż chciałaby Ekstraklasa SA oraz prezesi klubów. Władze rozgrywek proponują TVP pakiet za 55 mln zł, a wypłatę dodatkowych kwot uzależniają od awansu polskich drużyn do fazy grupowej europejskich pucharów. Część dodatkowej kwoty mogłaby być również wypłacana w postaci umów barterowych. Kluby zadeklarowały gotowość do dostosowania terminów rozpoczęcia meczów w danej kolejce do ramówki TVP. 

(PAZ, 14.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.