Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gemius/PBI: w październiku Onet.pl zwiększył przewagę nad WP.pl

W październiku stronę główną Onet.pl odwiedziło 11,37 mln internautów (screen: Onet.pl)

W październiku Onet zwiększył przewagę nad Wirtualną Polską – strona główna Onet.pl (RAS Polska) miała ponad 737 tys. użytkowników więcej niż WP.pl (Wirtualna Polska). We wrześniu różnica wynosiła prawie 630 tys.  

Według badań Gemius/PBI stronę główną Onet.pl odwiedziło w październiku 11,37 mln użytkowników (wzrost o 2,68 proc. w porównaniu z wrześniem), z kolei WP.pl (Wirtualna Polska) – 10,63 mln (wzrost o 1,81 proc.).

Dalej znalazły się: Interia.pl (Bauer Media Polska) – 4,66 mln (spadek o 3,67 proc.), Gazeta.pl (Agora SA) – 2,87 mln (spadek o 1,45 proc.), O2.pl (Wirtualna Polska) – 2,25 mln (wzrost o 4,69 proc.).

W porównaniu z październikiem 2017 roku użytkowników zyskały portale: Onet.pl (wzrost o 5,97 proc.), WP.pl (o 4,44 proc.) oraz Gazeta.pl (o 15,44 proc.). Straciły z kolei: Interia.pl (spadek o 11,03 proc.) oraz O2.pl (o 13,30 proc.) 

(PD, 14.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 14, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Latkowski uruchomił projekt dziennikarstwa śledczego "Konfrontacja"

Projekt jest finansowany przy wsparciu Fundacji "Wolne Słowo", którą Latkowski założył w 2015 roku (www.konfrontacja.com.pl)

Ruszył nowy projekt Sylwestra Latkowskiego – serwis Konfrontacja.com.pl i internetowy magazyn reporterski "Konfrontacja". Magazyn nie ma stałej redakcji i będzie się ukazywał nieregularnie.

W serwisie Konfrontacja.com.pl zamieszczono zajawki tekstów i link do magazynu "Konfrontacja", który można pobrać za darmo. Magazyn liczy 100 stron. Artykuły do pierwszego wydania napisali m.in.: Cezary Łazarewicz, Ewa Ornacka, Hubert Kęska i Paulina Socha-Jakubowska. Rysunki do magazynu przygotowała Malwina Kuna-Mieczkowska.

Jak informuje Latkowski, magazyn nie ma stałej redakcji i będzie się ukazywał nieregularnie. – Projekt rusza i zobaczymy, w jakim kierunku się rozwinie. Mam nadzieję, że będzie się udawało co jakiś czas publikować materiały na temat ważnych śledztw. Będą to śledztwa dziennikarskie i reportaże, w których będziemy mówić o ważnych problemach – zapowiada Latkowski.

– To jest numer zerowy. Wydrukowaliśmy też sygnalną liczbę 2 tysięcy egzemplarzy. Będą rozsyłane m.in. do dziennikarzy. Być może w przyszłości magazyn będzie płatny. Zobaczymy, jaka będzie reakcja – dodaje Latkowski.

W magazynie "Konfrontacja" są artykuły m.in. o jednym z wątków śledztwa w sprawie GetBacku, o ucieczce grupy Polaków pod koniec lat 60. na łódce do Danii, a także tekst o Kamilu Durczoku, w którym opisano spór sądowy byłego szefa "Faktów" TVN z tygodnikiem "Wprost", którego Latkowski był naczelnym. 

Projekt "Konfrontacja" jest finansowany przy wsparciu Fundacji "Wolne Słowo", którą Latkowski założył w 2015 roku. Na stronie Konfrontacja.com.pl jest zakładka, gdzie każdy może wesprzeć ten projekt. Latkowski zapowiada, że będzie się starał także o granty krajowe i zagraniczne.

Projekt był już zapowiadany we wrześniu 2017 roku, kiedy na YouTube ukazało się wideo pt. "Konfrontacja - czołówka nowego projektu Sylwestra Latkowskiego".

Sylwester Latkowski jest dziennikarzem śledczym, był m.in. redaktorem naczelnym tygodnika "Wprost" (2013-2015) i nieistniejącego już serwisu Kulisy24.com.

(GDYJ, 14.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.