Dział: REKLAMA

Dodano: Listopad 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Spot PFN z Melem Gibsonem, ale bez Pałacu Kultury i Nauki

Mel Gibson zagrał m.in. w filmach "Braveheart. Waleczne Serce" i "Patriota"

Polska Fundacja Narodowa przygotowała spot z udziałem akora i reżysera Mela Gibsona, który opowiada o odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Internauci zauważyli, że z panoramy Warszawy twórcy filmu usunęli Pałac Kultury i Nauki. 

PFN podała w komunikacie, że "powstał wyjątkowy, poruszający spot opowiadający o odzyskaniu niepodległości". "W spocie wolność jest porównana do domu – bezpiecznego, ciepłego i rodzinnego miejsca. Spot kierowany jest do odbiorców na całym świecie" - napisano.

"Od samego początku zależało nam, by w spocie został wykorzystany uniwersalny przekaz, zrozumiały dla odbiorców z zagranicy oraz aby wystąpiła w nim znana, międzynarodowa gwiazda. Zależało nam na postaci Mela Gibsona przede wszystkim ze względu na jego rozpoznawalność, ale także popularne, ponadpokoleniowe role, które zagrał m.in. w filmie »Braveheart. Waleczne Serce« i »Patriota«. To było dla nas bardzo istotne. Ponadto Gibson jest zdobywcą dwóch Oskarów i wielokrotnie był nominowany do tej prestiżowej nagrody - ostatni raz w 2017 r." - wyjaśnił Robert Lubański, członek zarządu PFN.

Dodał, że spot wpisuje się w nową strategię PFN budowania rozpoznawalności Polski przez szukanie odpowiedniego przekazu zrozumiałego dla osób z zagranicy. Film powstał w dwóch wersjach językowych - polskiej i angielskiej.

Pierwszym spotem PFN z gwiazdą zagraniczną był spot z Liamem Neesonem na rocznicę Bitwy Warszawskiej. 

W spocie z Gibsonem w 28 sekundzie pokazana jest panorama Warszawy. Internauci zauważyli, że w tym ujęciu nie widać Pałacu Kultury i Nauki. "Wszystko fajnie, ale gdzie jest do cholery Pałac Kultury?! Nie ma. A po co on nam? Wstydzimy się. No to wymazali najwyższy budynek w Polsce..." - piszą internauci. 

Polska Fundacja Narodowa wyjaśnia: chodzi o prawa autorskie

Tokfm.pl podaje, że PFN w oświadczeniu wysłanym do redakcji wyjaśnia, że „fakt usunięcia w jednym z ujęć Pałacu Kultury i Nauki to nie efekt naszej wizji artystycznej, ale skutek praw autorskich, które chronią wizerunek samego pałacu"

Sebastian Wierzbicki z zarządu PKiN napisał na Twitterze: „Znowu kłamią! Wizerunek @PalacKultury jako elementu panoramy miasta nie jest objęty prawami autorskimi i nie jest chroniony! Poza tym nawet gdyby tak myśleli to mogli do nas wystąpić o zgodę a tego nie zrobili. Kłamstwo goni kłamstwo!”. 

(PAP, PAZ, 10.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: REKLAMA

Dodano: Listopad 10, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

NaTemat.pl wyświetla film o Polsce na Times Square w Nowym Jorku

W spocie pojawia się m.in. Lech Wałęsa (screen: Youtube.com/naTemat.pl)

Redakcja NaTemat.pl wynajęła billboard na nowojorskim Times Square, na którym wyświetlany jest przygotowany przez nią spot pt. „100 years of awesomeness", czyli "100 lat niesamowitości”.

„Długo zastanawialiśmy się, jak uczcić tę wyjątkową i okrągłą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wbrew temu, co może się wielu osobom wydawać, Polska jest świetnym krajem, dlatego postanowiliśmy przypomnieć o tym Polakom, a jednocześnie powiedzieć to... całemu światu. Specjalnie na 100-lecie wynajęliśmy największy pojedynczy billboard w samiutkim centrum nowojorskiego Times Square, by wyświetlić na nim krótki spot o naszym kraju” - wyjaśnia Michał Mańkowski, redaktor naczelny NaTemat.pl. 

 

Redakcja zarezerwowała baner reklamowy już pół roku temu. Spot jest wyświetlany w ten weekend co godzinę dwukrotnie. Na ekranie pojawiają się m.in. Lech Wałęsa, Robert Lewandowski, Aleksander Doba, Wiedźmin i reprezentacja Polski w siatkówce.  

(PAZ, 10.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.