Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Główne portale przygotowują się na obchody 100-lecia niepodległości

Redakcje portali Onet.pl, WP.pl, Interia.pl i Gazeta.pl przygotowały specjalne materiały z okazji 100-lecia niepodległości Polski. Na stronach głównych będą też relacjonowały wydarzenia związane z obchodami rocznicy.

11 listopada po godz. 13 na Onet.pl zostanie wyemitowany na żywo specjalny program "100 lat Polsko" z udziałem osób ze świata kultury, dziennikarzy i polityków. Program poprowadzą Katarzyna Janowska i Marcin Zawada, a relacje ze studia wirtualnego przeprowadzi Iwona Kutyna.

W niedzielę na WP.pl Mariusz Szczygieł z "Dużego Formatu", dodatku reporterskiego do "Gazety Wyborczej", podsumuje prowadzoną od kilku miesięcy akcję "Polska PRO100", w ramach której publikowano w portalu reportaże na temat współczesnej Polski. Na stronie głównej zostanie również wyemitowana na żywo debata, którą poprowadzi Jacek Żakowski, publicysta tygodnika "Polityka".

Redakcja Interia.pl opublikuje materiały powstałe na podstawie archiwalnych źródeł. Redakcja przypomni m.in., jakie nastroje panowały w Polsce w 10 lat po odzyskaniu niepodległości. Oprócz tego zaplanowano quiz historyczny i sondę na temat najważniejszych wydarzeń z ostatnich 100 lat.

Redakcja portalu Gazeta.pl przeprowadzi rekonstrukcję wydarzeń z 11 listopada 1918 roku. Na stronie pojawią się także artykuły i materiały multimedialne związane ze świętem. Użytkownicy będą mogli także obejrzeć wszystkie specjalne odcinki weekendowego cyklu "Młoda Polska".

(PD, 09.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 11, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarka „Gazety Wyborczej” była szarpana w trakcie Marszu Niepodległości

Uczestnik Marszu Niepodległości, który zaatakował dziennikarkę "GW" (screen: Wyborcza.pl)

„Gazeta Wyborcza” w swoim serwisie internetowym opublikowała film, na którym widać, jak filmująca Marsz Niepodległości w Warszawie dziennikarka tej gazety jest szarpana przez jednego z uczestników.

Dziennikarka „GW” nagrywała zamaskowanego mężczyznę wykrzykującego wulgarne hasła. Najpierw próbował on odskoczyć na bok, a następnie uderzył pięścią w obiektyw kamery. Inny uczestnik marszu go odepchnął i powiedział dziennikarce, aby przeszła w inne miejsce. "Filmowałam go tylko, mam prawo to robić, jestem z gazety" - mówiła kobieta. 

W innym zarejestrowanym fragmencie dziennikarka ponownie podchodzi do tego samego zamaskowanego mężczyzny. Ten chwycił za obiektyw i krzyknął, że zaraz „roz...ie ten aparat”. Kobieta zaczęła wołać o pomoc, ale po chwili znów podeszła do napastnika i zapytała: „Co mi zrobisz z aparatem?”. Pozostali uczestnicy marszu nakłaniali ją, aby sobie poszła i przestała prowokować. "Ja tylko filmuję, nikogo nie prowokuję" - zapewniała dziennikarka. 

"Panie Prezydencie, Panie Premierze, Panie Ministrze - patronowaliście temu marszowi. Miało być godnie i bezpiecznie. Czy podległe Panom służby pomogą ująć tych damskich bokserów spod znaku falangi?" - napisał na Twitterze Jarosław Kurski, zastępca redaktora naczelnego "GW".

(PAZ, 11.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.