Dział: PRASA

Dodano: Listopad 08, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Biały Dom: wyrwany mikrofon i unieważniona przepustka dziennikarza CNN

Donald Trump powiedział, że dziennikarz CNN jest źle wychowany, a jego stacja publikuje fake newsy (screen: Youtube.com/CSPAN)

Korespondentowi CNN unieważniono przepustkę do Białego Domu, jako oficjalny powód podając nieodpowiednie zachowanie dziennikarza w trakcie konferencji prezydenta Donalda Trumpa. Z korespondentem CNN solidaryzują się dziennikarze innych amerykańskich mediów.

Kiedy Jim Acosta próbował zadać amerykańskiemu prezydentowi pytanie dotyczące śledztwa w sprawie ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w USA, Trump kazał mu odłożyć mikrofon. Ostatecznie mikrofon wyrwała z ręki dziennikarza przedstawicielka administracji Białego Domu. Trump z kolei powiedział, że Acosta jest źle wychowany, a CNN publikuje fake newsy, przez co jest „wrogiem ludu”.

Acosta dowiedział się później od Secret Service, że unieważniono jego przepustkę do Białego Domu. Jako oficjalny powód podano nieodpowiednie zachowanie dziennikarza wobec stażystki, która odebrała mu mikrofon - miał on "dotykać ją w dwuznaczny sposób".

W mediach społecznościowych z Acostą solidaryzowali się dziennikarze m.in. Reutera oraz „New York Timesa”.

Amerykańcy dziennikarze kolejny raz stają w obronie kolegi po fachu. Pod koniec lipca szef stacji Fox News Jay Wallace skrytykował Biały Dom za niewpuszczenie na konferencję prasową w Białym Domu dziennikarki CNN Kaitlin Collins.

(PD, 08.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 09, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W trzecim kwartale wzrosły wpływy Agory, ale zwiększyła się też strata

Zatrudnienie w Grupie Agora na koniec raportowanego okresu wyniosło 2 743 etaty (fot materiały prasowe)

W trzecim kwartale 2018 roku przychody Grupy Agora zwiększyły się o 2,9 proc. w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej i wyniosły 258,8 mln zł. Spółka zanotowała 2,8 mln straty netto wobec 1,6 mln straty rok wcześniej. Jej wynik EBIDTA to 17 mln zł (wzrost o 9,7 proc.).

Na przychody Agory złożyła się głównie sprzedaż biletów do kin - 55 mln zł (wzrost o 15,5 proc.) oraz w kinowych barach - 21,1 mln zł (wzrost o 12,8 proc.). Przychody ze sprzedaży usług reklamowych Grupy zwiększyły się o 2,3 proc. i stanowiły 122,3 mln zł. 

Pozostałe kategorie przychodów Grupy Agora były niższe niż w trzecim kwartale 2017 roku. Najbardziej spadły wpływy w segmencie druku (o 9,8 proc. do 18,4 mln zł), radia (o 6,2 proc. do 22,7 mln zł) oraz prasy (o 6,7 proc. do 51,5 mln zł).

Koszty operacyjne netto Grupy Agora nieznacznie się zwiększyły (o 0,9 proc.) do 262,9 mln zł.

Wpływy ze sprzedaży "Gazety Wyborczej" spadły do 21,8 mln zł (o 4 proc). Zatrudnienie w Grupie Agora na koniec raportowanego okresu wyniosło 2 743 etaty (o 93 mniej niż rok wcześniej).

(PAZ, 09.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter

Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami ze świata mediów i reklamy. Pressletter

Press logo
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.