Dział: RADIO

Dodano: Listopad 08, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio nadal ma tylko p.o. prezesa

Andrzej Rogoyski wykonuje obowiązki prezesa Polskiego Radia od 6 sierpnia (screen YouTube.com/Polskie Radio)

Rada nadzorcza Polskiego Radia oddelegowała w środę przewodniczącego Andrzeja Rogoyskiego do dalszego pełnienia obowiązków prezesa spółki - dowiedział się "Presserwis".

We wtorek zakończyło się trzymiesięczne oddelegowanie Andrzeja Rogoyskiego, na które rada nadzorcza zdecydowała się po zawieszeniu w sierpniu prezesa radia Jacka Sobali. W środę zebrała się rada nadzorcza Polskiego Radia, która - jak ustaliliśmy - ponownie oddelegowała ze swojego składu Rogoyskiego do czasowego wykonywania czynności prezesa przez trzy miesiące.

Do zamknięcia wydania "Presserwisu" oficjalnej informacji na ten temat nie otrzymali pracownicy Polskiego Radia. Rzeczniczka spółki Małgorzata Kaczmarczyk nie odpowiedziała na nasze pytanie.

Wątpliwości dotyczące możliwości przedłużenia oddelegowania członka rady nadzorczej do pełnienia funkcji członka zarządu na okres przekraczający trzy miesiące ma Juliusz Braun z Rady Mediów Narodowych. Zwrócił się on do przewodniczącego Rady Krzysztofa Czabańskiego o zlecenie opinii prawnej w tej sprawie. Z naszych informacji wynika, że Rada taką opinię już ma i wynika z niej, że Rogoyski może być ponownie oddelegowany do pełnienia funkcji członka zarządu.

Rada Mediów Narodowych w środę miała wybrać nowego prezesa, ale dzień wcześniej odwołała posiedzenie. Ma ono zostać zwołane jeszcze w listopadzie. To Andrzej Rogoyski typowany jest w Polskim Radiu na nowego prezesa spółki.

(KOZ, 08.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.