Dział: PRASA

Dodano: Listopad 07, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Donald Trump oskarżył media o "nakręcanie agresji" w USA

Biały Dom w Waszyngtonie (fot. David Everett Strickler/Unsplash.com)

Podczas konferencji prasowej w Białym Domu, prezydent Donald Trump oskarżył media o "nakręcanie agresji" w USA, nazwał telewizję CNN "wrogiem ludu", a sondaże tej sieci telewizyjnej "próbą uciszenia wyborców".

Trump nie odpowiedział na pytania korespondenta CNN o to, czy po przejęciu kontroli nad Izbą Reprezentantów przez Demokratów prezydent nie boi się dochodzenia w sprawie Russiagate.

Nazwał dziennikarza "okropną, nieuprzejmą osobą" i kazał mu odłożyć mikrofon.

(PAP, 07.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 08, 2018

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Hajdarowicz: Bitcoin Formula bezprawnie wykorzystała mój wizerunek

Grzegorz Hajdarowicz napisał, że padł ofiarą nielegalnych działań reklamowych związanych z kryptowalutą bitcoin (fot. Piotr Król)

Grzegorz Hajdarowicz, główny akcjonariusz Gremi Media SA, wydawcy m.in. "Rzeczpospolitej", zawiadomił organy śledcze o podejrzeniu popełnienia oszustwa i zniesławienia. Chodzi o wykorzystanie jego wizerunku i logo "Rzeczpospolitej" w reklamach platformy kryptowalut Bitcoin Formula.

Oświadczenie Grzegorza Hajdarowicza w tej sprawie zostało opublikowane na trzeciej stronie środowego wydania "Rz". Napisał, że padł ofiarą nielegalnych działań reklamowych związanych z kryptowalutą bitcoin. "Na licznych, nieautoryzowanych stronach internetowych wykorzystano mój wizerunek oraz przypisano mi całkowicie nieprawdziwą wypowiedź jakobym: »zrezygnował ze standardowego obracania kapitałem na giełdzie na rzecz inwestowania w kryptowalutę Bitcoin«" - stwierdził.

Hajdarowicz oświadczył, że przypisywanie mu publicznego zachęcania do inwestowania w zautomatyzowaną platformę tradingową Bitcoin Formula jest bezprawne. Zapewnił, że nie ma z takimi działaniami nic wspólnego.

"Fotografia, na której znajduje się mój wizerunek towarzyszący nieprawdziwej wypowiedzi, zawiera także logotyp - kojarzonego z moją osobą - dziennika »Rzeczpospolita«. Stanowczo oświadczam, że znak towarowy »Rzeczpospolitej« również został wykorzystany bezprawnie i zapewniam, że nigdy nie będzie mojej zgody na to, by tytuł mógł być kojarzony z nierzetelną lub oszukańczą reklamą" - oświadczył Hajdarowicz.

Główny akcjonariusz Gremi Media poinformował, że złożył w tej sprawie do odpowiednich organów zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia oszustwa i zniesławienia. Dodał, że toczy się w tej sprawie postępowanie.

Gremi Media nie komentuje sprawy. Biuro KCI, kontrolowanej przez Grzegorza Hajdarowicza spółki, która jest głównym akcjonariuszem wydawcy "Rzeczpospolitej", nie odpowiedziało na nasze pytania. Z Grzegorzem Hajdarowiczem nie udało się nam skontaktować.

Strona Bitcoin Formula zmieniła nazwę i nazywa się Bitcoin Revolution.

(GDYJ, 08.11.2018)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.